Entry list 2020

Nat
Skipper
 
PAYMENT
1 FIN VIVI VAINIO-MATTILA
HELSINGFORS SEGELSäLLSKAP
Under13 W
2 SUI VIKTORIA JEDLINSKA
SNG
ABS W
3 NED HIEKE SCHRAFFORDT
KWVL/FAMED
ABS W
4 ESP EDU LIGHT
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
5 IRL JESSICA RIORDAN
ROYAL ST GEORGE YACHT CLUB
ABS W
OK
6 NED CHRISTOPHER HARTSINK
VRIJBUITER LOOSDRECHT
7 NED ALEXANDER HARTSINK
VRIJBUITER LOOSDRECHT
8 IRL SORCHA GANNON O’CONNOR
HOWTH YACHT CLUB
9 IRL WILLIAM WALSH
TBSC
Under13 M
10 IRL EMILY CONAN
ROYAL ST GEORGE YACHT CLUB
ABS W
OK
11 ESP PATRICIA RODRÍGUEZ
CLUB NAUTIC VILANOVA
ABS W
12 FIN OSKAR KOVALAINEN
BS BRäNDö SEGLARE
ABS M
13 FIN KAAPO MäTTö
KUOPS ( KUOPION PURSISEURA)
ABS M
14 ESP PERE RENTERÍA
C.N. MASNOU
ABS M
15 ESP ANNA RENTERÍA
C.N. MASNOU
Under13 W
16 ESP ÀLVAR VILA LOPEZ
CN SALOU
Under13 M
17 ESP ALBERT PUJOL GUITART
CLUB NAUTIC SALOU
ABS M
18 RUS VERONIKA BASALKINA
RAUTU / SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
19 SRB PAVLE DABIC
NCP
ABS M
20 IRL HUGO CRAWFORD
HOWTH YC
ABS M
21 POL KRZYSZTOF CIBOROWSKI
RSTGYC
ABS M
22 ESP ONA GARCIA PARES
CLUB NAUTIC EL MASNOU
ABS W
23 SUI NICOLAS COMBY
CLUB NAUTIQUE DE PULLY
ABS M
24 SUI ANTOINE COMBY
CLUB NAUTIQUE DE PULLY
ABS M
25 ESP TOM PORTA GREGORI
CN EL MASNOU
Under13 M
26 ESP CLARA OBERLE
CLUB NàUTIC EL MASNOU
ABS W
27 ESP JUDIT NOGUERA PASTOR
C.N. EL MASNOU
ABS W
28 FIN TEO KOPONEN
HSS, HELSINGFORS SEGELSäLLSKAP
Under13 M
29 GBR ROBERT MAWDSLEY
HAYLING ISAND SAILING CLUB
ABS M
30 ITA GISEL FONTANA
CLUB NáUTICO DE CAMBRILS
Under13 W
31 ESP SERGI MUñOZ GONZALEZ
CLUB NAUTIC CAMBRILS
Under13 M
32 ESP JORDI ACEVEDO MOTJER
GEN ROSES
Under13 M
33 IRL LUCIA CULLEN
RSTGYC & NYC
ABS W
OK
34 ESP INéS SANZ BASCON
CN MASNOU
Under13 W
35 SUI MATTYS BURMEISTER
CNP
ABS M
36 ESP TOMáS MOLTó ROMERO
C.N. MASNOU
ABS M
37 ESP ALEX MARTíNEZ FIGUERAS
CLUB NAUTIC SALOU
Under13 M
38 ESP INéS LOPEZ
CNSA
ABS W
39 ESP JOAN LOPEZ
CNSA
ABS M
40 ESP LEO D’ANGELO
CNSA
Under13 M
41 ESP IKER MúGICA PIñOL
CLUB NàUTIC CAMBRILS
Under13 M
42 ESP GUILLEM DENGRA ESPLUGAS
CN EL MASNOU
Under13 M
43 ESP LAURA WILLIAMS PERUCHO
C.N. CAMBRILS
ABS W
44 ESP MATEU CASTELL I MARRUGAT
CN MASNOU
Under13 M
45 ESP ALVARO SAMóN
NáUTICO EL MASNOU
46 ESP GUILLERMO SAMON BISBAL
NáUTICO EL MASNOU
47 FIN SOLJA KESKITALO
RAAPS
ABS W
48 GBR ELLA LIGHTBODY
RLYMYC
ABS W
49 ESP JOAN DOMINGO CEBAMANOS
C.N. CAMBRILS
Under13 M
50 CAN NOé PORTELANCE
POINTE-CLAIRE YACHT CLUB
ABS M
51 FIN ALEX TAMMI
HSS
ABS M
52 ESP TONI AUTONELL
CLUB NAUTIC EL MASNOU
Under13 M
53 ESP RICARDO DE MARCH SERRANO
C.N. CAMBRILS
ABS M
54 USA KEMALA PARUSHEVA
YK BURGAS
ABS W
55 GBR FELICITY BRELLISFORD
RCYC OTTERS
ABS W
56 ESP ARNAU MARTI
CLUB NAUTIC EL MASNOU
ABS M
57 GRE ALEXANDROS IOANNIDIS
HALKIDA SAILINING CLUB
ABS M
OK
58 IRL ALANA TWOMEY
ROYAL CORK YACHT CLUB
ABS W
59 GBR DYLAN CREIGHTON
CBYC
ABS M
60 GBR ELLIE CREIGHTON
CBYC
ABS W
61 GBR EDWARD ROBERTS-STRAW
CARDIFF BAY YACHT CLUB
ABS M
62 ESP EMMA ALBRECHT GIRONA
REAL CLUB NáUTICO DENIA
ABS W
63 GBR ANNABELLE VINES
RYMYC
ABS W
64 GBR OLIVER VINES
RLYMYC
ABS M
65 SUI NOKES SAMUEL
CVVT
ABS M
66 FIN LILY-SOFIE LATVALA
HELSINGFORS SEGELSäLLSKAP
Under13 W
67 GBR SANTIAGO SESTO-COSBY
RLYMYC
ABS M
68 ESP MARíA SALA UTRILLA
REAL CLUB NáUTICO DE DéNIA
Under13 W
69 ESP GORKA RUIZ
CLUB NAUTIC HOSPITALET-VANDELLòS
Under13 M
70 ESP MAIA LARDEUR
REAL CLUB NAUTICO DENIA
ABS W
71 ESP JULIAN PEREZ HERNANDEZ
REAL CLUB NáUTICO DE DENIA
ABS M
72 ESP VICENTE FERNÁNDEZ CREHUET
REAL CLUB NÁUTICO DE DENIA
ABS M
73 ESP CANDELA RAMIREZ
RCN DENIA
ABS W
74 ESP LAIA MARTíNEZ VALLéS
REAL CLUB NÁUTICO DENIA
ABS W
75 ESP JúLIA MARTíNEZ VALLéS
REAL CLUB NÁUTICO DENIA
ABS W
76 ESP PABLO BAYO GOMEZ
REAL CLUB NAUTICO DENIA
Under13 M
77 ESP ARNAU MUNOZ MANZANERO
REAL CLUB NAUTICO DENIA
ABS M
78 ESP EDUARDO REYES ALCOCER
REAL CLUB NAUTICO DE DENIA
Under13 M
79 ESP JAUME CASTAñO BLASCO
REAL CLUB NáUTICO DéNIA
ABS M
80 ESP DIEGO COGOLLOS GALLEGO
REAL CLUB NÁUTICO DENIA
Under13 M
81 ESP SALVA COGOLLOS GALLEGO
REAL CLUB NÁUTICO DENIA
ABS M
82 ESP CARLOTA GóMEZ TORRES
REAL CLUB NAUTICO DENIA
Under13 W
83 ESP ELENA COLOM OLIVER
REAL CLUB NAUTICO DENIA
ABS W
84 ESP SARA BELINCHON CASTRO
REAL CLUB NáUTICO DéNIA
ABS W
85 ESP CARLA DE ARANCHA IVARS IVARS
REAL CLUB NÁUTICO DENIA
ABS W
86 ESP FERNANDO PUIG ROUVEYROL
REAL CLUB NAUTICO DENIA
87 ESP BLANCA SURDIAZ
RCNV
Under13 W
OK
88 ESP PEPE ANDRES
RCNV
ABS M
OK
89 ESP IRENE FERNÁNDEZ DE YBARRA
RCNV
Under13 W
OK
90 ESP TONO LLABRES
RCNV
Under13 M
OK
91 ESP JAVIER BELLVER
RCNV
Under13 M
OK
92 ESP SOLE DE TOMÁS
RCNV
Under13 W
OK
93 ESP JAVIER DE TOMÁS
RCNV
Under13 M
OK
94 ESP MARTA FERRANDO
RCNV
Under13 W
OK
95 ESP ROMÁN ÁLVAREZ MILLAN
RCNV
Under13 M
OK
96 ESP JUAN ALAPONT
RCNV
Under13 M
OK
97 ESP ALEJANDRO BORRÁS
RCNV
Under13 M
OK
98 ESP ÁNGEL ESCUDERO
RCNV
Under13 M
OK
99 ESP GABRIEL SÁNCHEZ
RCNV
ABS M
OK
100 ESP ÁLVARO SUARRIAZ
RCNV
Under13 M
OK
101 ESP MIGUEL CONTRERAS
RCNV
ABS M
OK
102 ESP ACHILLE BINETTI
RCNV
Under13 M
OK
103 MLT ANTONIO GASPERINI
RCNV
ABS M
OK
104 ESP ISI COLLADO
RCNV
ABS W
OK
105 ESP ANDREA MARTÍNEZ
RCNV
Under13 W
OK
106 USA NIKITA NAVARRO
RCNV
ABS W
OK
107 ESP ENRIQUE FERRANDO
RCNV
ABS M
OK
108 ESP MARTINA MANTOVANI
RCNV
Under13 W
OK
109 ESP BLANCA FERRANDO
RCNV
Under13 W
OK
110 ESP MARCO EDMUNDO MARTÍNEZ
RCNV
ABS M
OK
111 ESP RAFA DE TOMÁS
RCNV
ABS M
OK
112 ESP IRENE DE TOMÁS
RCNV
ABS W
OK
113 ESP PACO TORRO
RCNV
ABS M
OK
114 ESP BORJA CHULVI
RCNV
ABS M
OK
115 ESP GUILLEM BALAGUER
RCNV
ABS M
OK
116 ESP PABLO MORENO
RCNV
ABS M
OK
117 ESP SIMÓN CODOÑER
RCNV
ABS M
OK
118 ESP MATEO CODOÑER
RCNV
ABS M
OK
119 ESP CARLOS ESPí
RCNV
ABS M
OK
120 SUI MAZUAY MORGANE
CNVERSOIX
Under13 W
OK
121 CAN MATTHEW STEDMAN
POINTE-CLAIRE YACHT CLUB
ABS M
122 SUI THIBAULT MATEO
CLUB NAUTIQUE VERSOIX
Under13 M
123 SUI BERTSCHY MATEO
CLUB NAUTIQUE VERSOIX
ABS M
124 LAT EMILS MIKUS BASKEVICS
RIGA YACHT CLUB
ABS M
125 ESP ALBA MORENO PéREZ
C.R. MADRID
ABS W
126 ESP NATALIA MORENO PéREZ
C.R. MADRID
ABS W
127 ESP BRUNO GARCíA
NAUTIC L´ESTARTIT
Under13 M
128 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YACHT CLUB
ABS M
129 IRL LUCY MOYNAN
ROYAL CORK YC
Under13 W
130 IRL HARRY MOYNAN
ROYAL CORK YC
ABS M
131 BEL BORIS DE WILDE
VVW INSIDE/OUTSIDE
ABS M
132 RUS DANIIL DEEV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
133 RUS ANASTASIIA BABANOVA
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
134 RUS ANDREI KLIUEV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
135 RUS IAN KURTYSH
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
OK
136 RUS VLADIMIR SHPRING
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
137 RUS EGOR DENISOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
OK
138 RUS STEPAN BOGDANOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
139 RUS MILANA KRUPNIKOVA
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
ABS W
OK
140 RUS PAVEL GUSHCHIN
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
141 RUS DMITRII KUZNETCOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
142 RUS VLADIMIR LYUBOMIROV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK

OptiOrange Valencia

Real Club Náutico de Valencia from 5 to 8 March 2020

Organizers

Real Club Náutico ValenciaYacht-club of St.-Petersburg

Institutional

Real Federación Española de VelaFederación de Vela Comunitat Valenciana

Collaborators

GarminZumexNoth SailsSailing Cuack