Entry list 2020

Nat
Skipper
 
PAYMENT
1 ESP INÉS SANZ BASCON
CN MASNOU
Under13 W
2 ITA GISEL FONTANA
CN CAMBRILS
Under13 W
3 RUS VERONIKA BASALKINA
RAUTU / SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
4 ESP ANNA RENTERÍA
CN MASNOU
Under13 W
5 FIN VIVI VAINIO - MATTILA
HELSINGFORS SEGELSÄLLSKAP
Under13 W
OK
6 ESP CRISTINA CARDONA RUBIO
C N A
Under13 W
7 ESP OLIVIA MARTÍNEZ GARCÍA
RCM SANTANDER
Under13 W
8 ESP EMMA ANGULO BERROCAL
RCM SANTANDER
Under13 W
9 LAT NELLIJA PAVLOVA
RIGA YC
Under13 W
10 GBR ZELMA OSBORNE SMITH
HSS
Under13 W
11 SUI SVENJA MüLLER
DRCS
Under13 W
OK
12 GBR LILA EDWARDS
PARKSTONE YACHT CLUB
Under13 W
13 ESP AIALA ANGUEIRA
RCMA-RSC
Under13 W
14 ITA GIADA DE FILIPPIS
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 W
15 RUS MILANA KRUPNIKOVA
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
16 ESP BERTA RAMÓN-BORJA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 W
17 RUS ANASTASIIA BABANOVA
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
18 IRL LUCY MOYNAN
ROYAL CORK YC
Under13 W
19 ESP ALBA MORENO PÉREZ
CR MADRID
Under13 W
20 SUI MAZUAY MORGANE
CNVERSOIX
Under13 W
OK
21 ESP BLANCA FERRANDO
RCNV
Under13 W
OK
22 ESP MARTINA MANTOVANI
RCNV
Under13 W
OK
23 ESP ANDREA MARTÍNEZ
RCNV
Under13 W
OK
24 ESP MARTA FERRANDO
RCNV
Under13 W
OK
25 ESP SOLE DE TOMÁS
RCNV
Under13 W
OK
26 ESP IRENE FERNÁNDEZ DE YBARRA
RCNV
Under13 W
OK
27 ESP BLANCA SURDIAZ
RCNV
Under13 W
OK
28 ESP CARLOTA GóMEZ TORRES
RCN DENIA
Under13 W
29 FIN LILY-SOFIE LATVALA
HELSINGFORS SEGELSÄLLSKAP
Under13 W
OK
30 ESP TONI AUTONELL
CN MASNOU
Under13 M
31 ESP JOAN DOMINGO CEBAMANOS
CN CAMBRILS
Under13 M
32 ESP ALVARO SAMÓN
CN MASNOU
Under13 M
33 ESP GUILLEM DENGRA ESPLUGAS
CN MASNOU
Under13 M
34 ESP IKER MÚGICA PIÑOL
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
35 ESP LEO D’ANGELO
CNSA
Under13 M
36 ESP ALEX MARTINEZ FIGUERAS
CN SALOU
Under13 M
37 ESP JORDI ACEVEDO MOTJER
GEN ROSES
Under13 M
OK
38 ESP SERGI MUÑOZ GONZALEZ
CN CAMBRILS
Under13 M
39 FIN TEO KOPONEN
HSS, HELSINGFORS SEGELSÄLLSKAP
Under13 M
40 ESP TOM PORTA GREGORI
CN MASNOU
Under13 M
41 ESP ÀLVAR VILA LOPEZ
CN SALOU
Under13 M
42 IRL WILLIAM WALSH
TBSC
Under13 M
43 NED ALEXANDER HARTSINK
VRIJBUITER LOOSDRECHT
Under13 M
44 NED CHRISTOPHER HARTSINK
VRIJBUITER LOOSDRECHT
Under13 M
45 ESP KEVIN LENIS CIRO
CN JAVEA
Under13 M
46 ESP ALVARO VALLES RIVERO
CN JAVEA
Under13 M
47 ESP JAIRO CASTELL RODRIGUEZ
CN JAVEA
Under13 M
48 ESP JORGE MOMPARLER GOMEZ
CN JAVEA
Under13 M
49 ESP JOEL FERRER IVARS
CN JAVEA
Under13 M
50 ESP RAUL MARTINEZ RIBES
CN JAVEA
Under13 M
51 ESP FERNANDO ECHAVARRI CASTANEDO
RCM SANTANDER
Under13 M
52 ESP LUIS GONZÁLEZ RUIZ
RCM SANTANDER
Under13 M
53 ESP JOAQUÍN CAVERO FERNÁNDEZ
RCM SANTANDER
Under13 M
54 LAT ARTIS KRISTERS GRAUDUMS
SAILING ACADEMY/KLUBS360
Under13 M
55 IRL SIENNA WRIGHT
HYC
Under13 M
OK
56 ESP KOLDOBIKA URRUTIA MILLáN
CLUB NÀUTIC SALOU
Under13 M
57 ESP DAVID SALES
RCMA-RSC
Under13 M
58 FRA NEAU GAUTIER
CN LA TREMBLADE
Under13 M
OK
59 NED MERIJN RUIJTER
GWV DE VRIJBUITER
Under13 M
60 ESP MIGUEL GARCIA PROSPER
CLUB NAUTIC CAMBRILS
Under13 M
61 NED JANSEN, MAX
GWV DE VRIJBUITER
Under13 M
62 SUI BERTHER DAMIAN
DRCS
Under13 M
63 GBR WILL MEARS
CORINTHIAN OTTERS
Under13 M
64 ITA TOMMASO NAZARETH
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
OK
65 ITA LORENZO NAZARETH
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
OK
66 ITA MASSIMO CASELLA
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
OK
67 ITA LE BIHAN LEON
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
68 ESP BERNAT CAVACO TORRES
CLUB NAUTICO ARENAL
Under13 M
69 RUS VLADIMIR LYUBOMIROV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
70 RUS DMITRII KUZNETCOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
71 RUS PAVEL GUSHCHIN
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
72 RUS STEPAN BOGDANOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
73 ESP JOSE MANUEL RUIZ SANCHEZ
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 M
74 RUS EGOR DENISOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
75 ESP JUAN CASTEJÓN
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 M
76 RUS VLADIMIR SHPRING
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
77 RUS ANDREI KLIUEV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
78 ESP ALVARO RAMON-BORJA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 M
79 ITA LEONARDO GERMANO
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
80 RUS DANIIL DEEV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
81 FRA COURTIAS BAPTISTE
CNVA
Under13 M
82 ESP BRUNO GARCíA
NAUTIC L´ESTARTIT
Under13 M
83 SUI THIBAULT MATEO
CLUB NAUTIQUE VERSOIX
Under13 M
84 ESP ACHILLE BINETTI
RCNV
Under13 M
OK
85 ESP ÁLVARO SUARRIAZ
RCNV
Under13 M
OK
86 ESP ÁNGEL ESCUDERO
RCNV
Under13 M
OK
87 ESP ALEJANDRO BORRÁS
RCNV
Under13 M
OK
88 ESP JUAN ALAPONT
RCNV
Under13 M
OK
89 ESP ROMÁN ÁLVAREZ MILLAN
RCNV
Under13 M
OK
90 ESP JAVIER DE TOMÁS
RCNV
Under13 M
OK
91 ESP JAVIER BELLVER
RCNV
Under13 M
OK
92 ESP TONO LLABRES
RCNV
Under13 M
OK
93 ESP DIEGO COGOLLOS GALLEGO
RCN DENIA
Under13 M
94 ESP EDUARDO REYES ALCOCER
RCN DENIA
Under13 M
95 ESP PABLO BAYO GOMEZ
RCN DENIA
Under13 M
96 ESP GORKA RUIZ
CN HOSPITALET - VANDELLÓS
Under13 M
97 GBR DYLAN CREIGHTON
CBYC
Under13 M
98 GBR FELICITY BRELLISFORD
RCYC OTTERS
ABS W
99 USA KEMALA PARUSHEVA
YK BURGAS
ABS W
100 GBR ELLA LIGHTBODY
RLYMYC
ABS W
101 FIN SOLJA KESKITALO
RAAPS
ABS W
102 ESP LAURA WILLIAMS PERUCHO
CN CAMBRILS
ABS W
103 ESP INéS LOPEZ
CNSA
ABS W
104 IRL LUCIA CULLEN
RSTGYC & NYC
ABS W
OK
105 ESP JUDIT NOGUERA PASTOR
CN MASNOU
ABS W
106 ESP CLARA OBERLE
CN MASNOU
ABS W
107 ESP ONA GARCIA PARES
CN MASNOU
ABS W
OK
108 ESP PATRICIA RODRÍGUEZ
CN VILANOVA
ABS W
109 IRL EMILY CONAN
ROYAL ST GEORGE YC
ABS W
OK
110 IRL SORCHA GANNON O’CONNOR
HOWTH YC
ABS W
111 IRL JESSICA RIORDAN
ROYAL ST GEORGE YC
ABS W
OK
112 NED HIEKE SCHRAFFORDT
KWVL/FAMED
ABS W
OK
113 SUI VIKTORIA JEDLINSKA
SNG
ABS W
114 ESP ARANTZA REIG LANZ
CN JAVEA
ABS W
115 ESP LUCY CROSBIE
CN JAVEA
ABS W
116 ESP CANDELA ESCOBEDO FERNÁNDEZ
RCM SANTANDER
ABS W
117 LAT KARLINA VAIVODE
SAILING ACADEMY/KLUBS360
ABS W
118 BEL VAN DEN BERGH ANTONIA
WWSV
ABS W
119 ESP JIMENA AJA
RCMA-RSC
ABS W
120 ESP ANE LEJARRAGA
RCMA-RSC
ABS W
121 ESP DANIELA VOSS
RCMA-RSC
ABS W
122 ESP NORA GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS W
123 GBR EMMA BREESE
RLYMYC
ABS W
124 SUI YARA ROTH
DRCS
ABS W
125 IRL CLEMENTINE VAN STEENBERGE
NYC
ABS W
126 ESP SISSEL ACASUSO
RCMA-RSC
ABS W
127 FRA SOLENN GUILLOUX CHAMPDOYSEAU
CN ARRADON
ABS W
128 ESP NORA GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS W
129 ESP PAOLA LOMBARDIA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS W
130 ESP NATALIA MORENO PÉREZ
CR MADRID
ABS W
131 ESP IRENE DE TOMÁS
RCNV
ABS W
OK
132 USA NIKITA NAVARRO
RCNV
ABS W
OK
133 ESP ISI COLLADO
RCNV
ABS W
OK
134 ESP CARLA DE ARANCHA IVARS IVARS
RCN DENIA
ABS W
135 ESP SARA BELINCHON CASTRO
RCN DENIA
ABS W
136 ESP ELENA COLOM OLIVER
RCN DENIA
ABS W
137 ESP JÚLIA MARTÍNEZ VALLÉS
RCN DENIA
ABS W
138 ESP LAIA MARTíNEZ VALLÉS
RCN DENIA
ABS W
139 ESP CANDELA RAMIREZ
RCN DENIA
ABS W
140 ESP MAIA LARDEUR
RCN DENIA
ABS W
141 ESP MARÍA SALA UTRILLA
RCN DENIA
ABS W
142 GBR ANNABELLE VINES
RYMYC
ABS W
143 ESP EMMA ALBRECHT GIRONA
RCN DENIA
ABS W
144 GBR ELLIE CREIGHTON
CBYC
ABS W
145 IRL ALANA TWOMEY
ROYAL CORK YC
ABS W
146 ESP RICARDO DE MARCH SERRANO
CN CAMBRILS
ABS M
147 FIN ALEX TAMMI
HSS
ABS M
OK
148 CAN NOÉ PORTELANCE
POINTE-CLAIRE YC
ABS M
149 ESP GUILLERMO SAMON BISBAL
CN MASNOU
ABS M
150 ESP MATEU CASTELL I MARRUGAT
CN MASNOU
ABS M
151 ESP JOAN LOPEZ
CNSA
ABS M
152 ESP TOMÁS MOLTÓ ROMERO
CN MASNOU
ABS M
153 SUI MATTYS BURMEISTER
CNP
ABS M
154 GBR ROBERT MAWDSLEY
HAYLING ISAND SAILING CLUB
ABS M
155 SUI ANTOINE COMBY
CN PULLY
ABS M
156 SUI NICOLAS COMBY
CN PULLY
ABS M
157 POL KRZYSZTOF CIBOROWSKI
RSTGYC
ABS M
158 IRL HUGO CRAWFORD
HOWTH YC
ABS M
OK
159 SRB PAVLE DABIC
NCP
ABS M
160 ESP ALBERT PUJOL GUITART
CN SALOU
ABS M
161 ESP PERE RENTERÍA
CN MASNOU
ABS M
162 FIN KAAPO MÄTTÖ
KUOPS ( KUOPION PURSISEURA)
ABS M
OK
163 FIN OSKAR KOVALAINEN
BS BRäNDö SEGLARE
ABS M
164 ESP EDU LIGHT
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
165 ESP GONZALO ALBERTO RUIZ
CN CAMBRILS
ABS M
166 NED FLORIS SCHRAFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
167 NED TJEBBE WARMERDAM
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
168 ESP JUAN SALAS CEBALLOS
RCM SANTANDER
ABS M
169 ESP CARLOS RUNKEL CASTELLANOS
RCM SANTANDER
ABS M
170 ESP DIEGO PIRIS QUINTELA
RCM SANTANDER
ABS M
171 ESP PIETRO PERIOTTO CAPELLI
RCM SANTANDER
ABS M
172 ESP JAVIER TORCIDA DÍEZ
RCM SANTANDER
ABS M
173 ESP GUILLERMO HIDALGO VILLANUEVA
RCM SANTANDER
ABS M
174 SUI JOSHUA COOK
CN VERSOIX
ABS M
OK
175 GER XAVER SCHWARZ
CYC
ABS M
OK
176 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
177 IRL ROCCO WRIGHT
HYC
ABS M
OK
178 ESP ADAM BENEDICTO KABICKOVA
CN VILANOVA
ABS M
179 NED ZEB VAN DORST
FAMED
ABS M
180 ESP GABRIEL ORAA SOROA
RCMA-RSC
ABS M
181 ESP ASIER CARREIRA
RCMA-RSC
ABS M
182 ESP ERLANTZ FRANCO
RCMA-RSC
ABS M
183 ESP AKETX OTXARRI
RCMA-RSC
ABS M
184 ESP JON ORTEGA
RCMA-RSC
ABS M
185 ESP IGNACIO CASTILLO
RCMA-RSC
ABS M
186 FIN ATTE VIRTANEN
BS
ABS M
187 NED GOTTGENS, JOEP
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
188 ESP DANIEL GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS M
189 IRL MATTY KEANE
RIYC
ABS M
190 ESP TIM LUBAT
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
191 ESP EDUARDO LIGHT
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
192 ESP HUGO ROSELLO
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
193 ESP ALVARO GÁMEZ
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
194 ESP TEO ESTEBAN
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
195 SUI BERTHER SAMUEL
DRCS
ABS M
196 ESP FRANCISCO DE PAULA PERTEGUER RODRÍGUEZ
CLUB NAUTIC VILANOVA
ABS M
197 ESP POL CARRION
CLUB NAUTICO EL MASNOU
ABS M
198 IRL BEN O´SHAUGHNESSY
ROYAL CORK YACHT CLUB
ABS M
199 GBR CAMERON BIGNOLD-KYLES
RLYMYC
ABS M
200 GBR OLLIE MEARS
CORINTHIAN OTTERS
ABS M
201 SUI ROBIN IMBERT
CNV
ABS M
202 SUI STACH VLEESHOUWERS
RCO
ABS M
203 FIN SANTERI HOLMBERG
TURUN PURSISEURA
ABS M
OK
204 FRA TOM GORON
CN RENNES
ABS M
205 FRA TOM GORON
CN RENNES
ABS M
206 ESP DANIEL GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS M
207 ESP MIGUEL CAMPOS
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
208 ESP ANTONIO RAMÓN-BORJA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
209 ESP JOAQUÍN VALERO
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
210 ESP GONZALO MARTÍNEZ
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
211 RUS IAN KURTYSH
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
ABS M
OK
212 BEL BORIS DE WILDE
VVW INSIDE/OUTSIDE
ABS M
213 SWE MAX WEBER ULLMAN
MALMö
ABS M
214 IRL HARRY MOYNAN
ROYAL CORK YC
ABS M
215 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
216 LAT EMILS MIKUS BASKEVICS
RIGA YC
ABS M
217 SUI BERTSCHY MATEO
CLUB NAUTIQUE VERSOIX
ABS M
218 CAN MATTHEW STEDMAN
POINTE-CLAIRE YC
ABS M
OK
219 ESP CARLOS ESPí
RCNV
ABS M
OK
220 ESP MATEO CODOÑER
RCNV
ABS M
OK
221 ESP SIMÓN CODOÑER
RCNV
ABS M
OK
222 ESP PABLO MORENO
RCNV
ABS M
OK
223 ESP GUILLEM BALAGUER
RCNV
ABS M
OK
224 ESP BORJA CHULVI
RCNV
ABS M
OK
225 ESP PACO TORRO
RCNV
ABS M
OK
226 ESP RAFA DE TOMÁS
RCNV
ABS M
OK
227 ESP MARCO EDMUNDO MARTÍNEZ
RCNV
ABS M
OK
228 ESP ENRIQUE FERRANDO
RCNV
ABS M
OK
229 MLT ANTONIO GASPERINI
RCNV
ABS M
OK
230 ESP MIGUEL CONTRERAS
RCNV
ABS M
OK
231 ESP GABRIEL SÁNCHEZ
RCNV
ABS M
OK
232 ESP PEPE ANDRES
RCNV
ABS M
OK
233 ESP FERNANDO PUIG ROUVEYROL
RCN DENIA
ABS M
234 ESP SALVA COGOLLOS GALLEGO
RCN DENIA
ABS M
235 ESP JAUME CASTAÑO BLASCO
RCN DENIA
ABS M
236 ESP ARNAU MUNOZ MANZANERO
RCN DENIA
ABS M
237 ESP VICENTE FERNÁNDEZ CREHUET
RCN DENIA
ABS M
238 ESP JULIAN PEREZ HERNANDEZ
RCN DENIA
ABS M
239 GBR SANTIAGO SESTO-COSBY
RLYMYC
ABS M
240 SUI NOKES SAMUEL
CVVT
ABS M
241 GBR OLIVER VINES
RLYMYC
ABS M
242 GBR EDWARD ROBERTS-STRAW
CARDIFF BAY YC
ABS M
243 GRE ALEXANDROS IOANNIDIS
HALKIDA SAILINING CLUB
ABS M
OK
244 ESP ARNAU MARTI
CN MASNOU
ABS M
245 ESP CARLOS GALMES
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
OK
246 ESP GONZALO RODRÍGUEZ
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
247 ESP JESUS CAMPOS
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE

OptiOrange Valencia

Real Club Náutico de Valencia from 5 to 8 March 2020

Organizers

Real Club Náutico ValenciaYacht-club of St.-Petersburg

Institutional

Real Federación Española de VelaFederación de Vela Comunitat Valenciana

Collaborators

GarminZumexNoth SailsSailing Cuack