Entry list

Nat
 
Skipper
 
PAYMENT
1 RUS DIANA SADYKOVA
"AVIATOR" KAZAN
Under13 W
2 RUS AIDA SADYKOVA
"AVIATOR" KAZAN
Under13 W
3 BEL LASSE-FINN SERGEYS
8 DAYS A WEEK
ABS M
OK
4 BEL SERGEYS THORVALD
8 DAYS A WEEK
Under13 M
OK
5 GBR ARCHIE MUNRO-PRICE
CASTLE COVE SAILING CLUB
Under13 M
OK
6 CAY MATHEO CAPASSO
CAYMAN ISLANDS SAILING CLUB
ABS M
OK
7 CAY JASPAR NIELSEN
CAYMAN ISLANDS SAILING CLUB
ABS M
OK
8 ITA ALESSIA MASSARI
CIRCOLO BARION BARI
ABS W
9 ESP JUAN SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
ABS M
OK
10 ESP JORGE SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
Under13 M
OK
11 ESP SILKE TER MEULEN SANCHEZ
CN ALTEA
ABS W
OK
12 ESP RAUL SANTIAGO SANCHEZ
CN ALTEA
ABS M
OK
13 ESP GUILLEM SERRAT
CN ALTEA
ABS M
OK
14 ESP CARMEN GARCIA
CN ALTEA
Under13 W
OK
15 ESP JOSE SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
Under13 M
OK
16 ESP CLARA SOPHIE GARCIA
CN ALTEA
Under13 W
OK
17 ESP JANA RAHOLA I CODINA
CN ARENYS DE MAR
Under13 W
18 ESP MARTINA RAHOLA I CODINA
CN ARENYS DE MAR
Under13 W
19 ESP NATALIA GARCIA PROSPER
CN CAMBRILS
ABS W
OK
20 ESP MIGUEL GARCIA PROSPER
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
21 ESP ZSOMBOR DENES
CN CAMBRILS
ABS M
OK
22 ESP BARNABAS DENES
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
23 ESP IKER MUGICA PIÑOL
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
24 ESP JOAN FARGAS CENDRA
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
25 ESP ORIOL RAMON DOMINGO
CN CAMBRILS
ABS M
OK
26 ESP JOAN GIL QUERALT
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
27 ESP ARIADNA FERRER VALETA
CN CAMBRILS
Under13 W
OK
28 ESP KOLDOBIKA URRUTIA MILLAN
CN CAMBRILS
Under13 W
OK
29 ESP ALEJANDRO FERRERO
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
30 ESP RICARDO DE MARCH SERRANO
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
31 ESP JOAN DOMINGO CEBAMANOS
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
32 ESP SANTI ALBERTO RUIZ
CN CAMBRILS
ABS M
OK
33 ESP TRISTAN MARSANS
CN EL BALIS
Under13 M
34 ESP LOLA COSTA
CN EL BALIS
ABS W
OK
35 ESP GUIM CARULLA
CN EL BALIS
ABS M
36 MEX ALEXANDRO RIQUELME
CN EL BALIS
ABS M
37 ESP ALBERTO MARSANS
CN EL BALIS
ABS M
38 ESP GONZALO FERRANDO
CN EL BALIS
ABS M
OK
39 ESP GERARD PÉREZ
CN EL BALIS
ABS M
40 ESP JULIA PEÑA
CN EL BALÍS
Under13 W
OK
41 ESP ONA GARCIA PARES
CN EL MASNOU
ABS W
OK
42 ESP TOMÁS MOLTÓ ROMERO
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
43 ESP PEDRO FERNANDEZ
CN EL MASNOU
ABS M
OK
44 ESP MARIONA VENTURA
CN EL MASNOU
ABS W
OK
45 ESP DANIEL GARCIA DE LA CASA
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
46 ESP NORA GARCIA DE LA CASA
CN EL MASNOU
ABS W
OK
47 ESP ROGER TOMÁS SÁNCHEZ
CN EL MASNOU
ABS M
OK
48 ESP CLARA OBERLE MELERO
CN EL MASNOU
ABS W
OK
49 ESP PERE RENTERIA
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
50 ESP ARANTZA REIG LANZ
CN JAVEA
ABS W
OK
51 ESP JOEL FERRER IVARS
CN JAVEA
Under13 M
OK
52 ESP JORGE MOMPARLER GOMEZ
CN JAVEA
Under13 M
OK
53 ESP KEVIN LENIS CIRO
CN JAVEA
Under13 M
OK
54 IRL LUCY CROSBIE
CN JAVEA
Under13 W
OK
55 ESP SARA ADA POLES
CN JAVEA
Under13 W
OK
56 ESP JOAN CARDONA SANCHO
CN JAVEA
ABS M
OK
57 ESP AMELIA BAKER
CN JAVEA
ABS W
OK
58 ESP ALVARO VALLES
CN JAVEA
ABS M
OK
59 ESP ANGEL POVEDA VICEDO
CN JAVEA
ABS M
OK
60 ESP NACHO GAMBÍN
CN MAR MENOR
ABS M
61 ESP MARTA SOLANO GRACIA
CN MAR MENOR
ABS W
62 ESP MARINA RUIZ GALERA
CN MAR MENOR
ABS M
63 ESP SILVIA RUIZ GALERA
CN MAR MENOR
ABS W
64 ESP JOSE MARÍA JUSTICIA BAÑO
CN MAR MENOR
ABS M
65 ESP MIGUEL GÓMEZ BARNUEVO
CN MAR MENOR
Under13 M
66 ESP ELSA RODADO LOZANO
CN MAR MENOR
Under13 W
67 ESP CARLOTA SOSA NANUT
CN MAR MENOR
Under13 W
68 ESP IAN CLIVE WALKER
CN S´ARENAL
ABS M
69 ESP MARIA PERELLO MORA
CN S´ARENAL
ABS W
70 ESP PAU MESQUIDA BARCELO
CN S´ARENAL
ABS M
71 ESP MARC MESQUIDA BARCELO
CN S´ARENAL
ABS M
72 ESP MARTA CARDONA ALCANTARA
CN S´ARENAL
ABS W
73 ESP AINA GARAU SALAS
CN S´ARENAL
ABS W
74 ESP NICOLA SADLER
CN S´ARENAL
Under13 W
75 UKR MARIA LEONCHUCK
CN S´ARENAL
ABS W
76 ESP SERGI LLADO
CN SA RÀPITA
Under13 M
77 ESP SAULO RUANO
CN SA RÀPITA
ABS M
78 ESP RAMON VILLALONGA
CN SA RÀPITA
ABS M
79 ESP JAUME RIBAS
CN SA RÀPITA
ABS M
80 ESP ALVARO RUANO
CN SA RÀPITA
ABS M
81 ESP LLUIS PEREZ
CN SA RÀPITA
ABS M
82 ESP LUIS GAYA
CN SA RÀPITA
ABS M
83 ESP JAVIER HERNANDEZ
CN SA RÀPITA
ABS M
84 ESP ÀLEX MARTÍNEZ FIGUERAS
CN SALOU
Under13 M
OK
85 ESP ALBERT PUJOL GUITART
CN SALOU
Under13 M
OK
86 ESP ADAM BENEDICTO KABICKOVA
CN VILANOVA
Under13 M
OK
87 ESP JOAN LOPEZ PRATS
CNSA
Under13 M
OK
88 ESP INÉS LOPEZ PRATS
CNSA
ABS W
OK
89 ESP DAVID RIBAS SOLERA
CNSA
ABS M
OK
90 ESP NEUS MAS MARTINEZ
CNSA
Under13 M
OK
91 RUS TIMOFEY BUZHINOV
COOD
ABS M
OK
92 GBR OLLIE MEARS
CORINTHIAN OTTERS
ABS M
OK
93 GBR WILL MEARS
CORINTHIAN OTTERS
Under13 M
OK
94 ESP NATALIA MORENO PÉREZ
CR MADRID
ABS W
OK
95 ESP ALBA MORENO PÉREZ
CR MADRID
Under13 W
OK
96 ESP JAVIER PLOMER QUIROGA
CVP ANDRATX
ABS M
97 ESP EDUARDO LIGHT DE LOZAR
CVP ANDRATX
Under13 M
98 ESP HUGO ROSELLO ROMERO
CVP ANDRATX
ABS M
99 ESP TIM LUBAT
CVP ANDRATX
Under13 M
100 ESP KAROL KRUPSKU
CVP ANDRATX
Under13 M
101 NED BART VAN DEN BERG
FAMED
ABS M
OK
102 NED HEIKE SCHARAFFORDT
FAMED
Under13 W
OK
103 NED ZEB VAN DORST
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
OK
104 NED FLORIS SCHARFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
Under13 W
OK
105 NED HEIDDE SCHRAFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
ABS W
OK
106 GBR ROBERT MAWDSLEY
HAYLING ISLAND SC
ABS M
OK
107 IRL ROCCO WRIGHT
HYC
ABS M
OK
108 BEL VIC ROSSEL
INSIDE/OUTSIDE OPTISHARKS
Under13 M
OK
109 BEL SANDER BORGHIJS
KLYC
Under13 M
OK
110 BEL HANNELIEN BORGHIJS
KLYC
ABS W
111 BEL LIESELOTTE BORGHIJS
KLYC
ABS W
OK
112 BEL KWINTEN BORGHIJS
KLYC
ABS M
OK
113 POL MICHAł JAROSZEK
KSW BALTIC DZIWNÓW
Under13 M
114 POL MIKOłAJ BAZYLI
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
115 POL FILIP LENART
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
116 POL SZYMON WÓJCIK
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
117 POL JAKUB SZURKO
KSW BALTIC DZIWNÓW
Under13 M
118 NED VICTORINE KELDERMAN
KWVL
ABS W
119 IRL JAMES DWYER MATTHEWS
KYC
ABS M
OK
120 BEL JACOMET CAMILLE
KYC NIEUWPOORT
ABS M
OK
121 ITA NICCOLÒ ALIANI
LNI PESCARA
Under13 M
OK
122 ITA LUCA DI FELICIANTONIO
LNI PESCARA
ABS M
OK
123 ITA SIMONE SPINOZZI
LNI PESCARA
ABS M
OK
124 ITA EMMA VENDITTI
LNI PESCARA
Under13 W
OK
125 ITA FELICE COLECCHI
LNI PESCARA
Under13 M
OK
126 ITA FRANCESCO LAMANTE
LNI PESCARA
Under13 M
OK
127 POL MARIANNA GEBICKA
MKS 2
Under13 W
OK
128 POL HANNA GEBICKA
MKS 2
Under13 W
OK
129 POL JAN WIśNIEWSKI
MKS DWóJKA WARSZAWA
Under13 M
OK
130 POL PATRYCJA KURPIEWSKA
MKS2 WARSAW
ABS W
OK
131 POL HANNA KORSAK
MKS2 WARSZAWA
Under13 W
OK
132 POL NINA ZYGO
MKS2 WARSZAWA
Under13 W
133 IRL SAM LEDOUX
NATIONAL YC
ABS M
OK
134 IRL LAUREN O´CALLAGHAN
NATIONAL YC
ABS M
OK
135 IRL FIACHRA MCDONNELL
NATIONAL YC
ABS M
OK
136 SRB PAVLE DABIC
NAUTICAL CLUB PALILULA
Under13 M
OK
137 IRL CLEMENTINE VAN STEENBERGE
NYC
ABS W
OK
138 IRL LUKE TURVEY
NYC / HYC
ABS M
OK
139 IRL CHRISTIAN ENNIS
NYC/RIYC
ABS M
OK
140 RUS VASILII DANILENKO
RAUTU
Under13 M
OK
141 RUS DMITRII ORLOV
RAUTU
Under13 M
OK
142 RUS ARKADII BUNGOV
RAUTU
Under13 M
OK
143 RUS ANDREI BAKSHEEV
RAUTU
Under13 M
OK
144 RUS ANDREI SOTNIKOV
RAUTU
ABS M
OK
145 RUS DANIIL PERSCHIK
RAUTU
ABS M
OK
146 RUS VIACHESLAV MARTUS
RAUTU
ABS M
OK
147 RUS IVAN OKHOTNIKOV
RAUTU
Under13 M
OK
148 RUS ALEKSANDR LAPTEV
RAUTU
Under13 M
OK
149 RUS DEMIAN BARANOV
RAUTU
Under13 M
OK
150 RUS ARTEMIL ZAPOEV
RAUTU
Under13 M
OK
151 RUS ALEKSANDR OGANIAN
RAUTU
Under13 M
OK
152 RUS DANIIL LARCHENKOV
RAUTU
Under13 M
OK
153 RUS NIKOLAI LARCHENKOV
RAUTU
Under13 M
OK
154 RUS VERONIKA BASALKINA
RAUTU
Under13 W
OK
155 BEL MAXIM BOONE
RBSC
ABS M
OK
156 BEL PINTELON LEONIE
RBSC
Under13 W
157 BEL OTTO VAN DEN BERGH
RBSC
ABS M
OK
158 BEL ARTHUR VANDENBERGHE
RBSC
ABS M
OK
159 ESP JORGE CAMPOS PERTEGAZ
RCM SANTANDER
ABS M
OK
160 ESP CAMILO FELIPE PLAZA
RCM SANTANDER
ABS M
161 ESP CANDELA ESCOBEDO FERNÁNDEZ
RCM SANTANDER
ABS W
OK
162 ESP JUAN SALAS CEBALLOS
RCM SANTANDER
ABS M
163 ESP DIEGO PIRIS QUINTELA
RCM SANTANDER
Under13 M
OK
164 ESP HUGO FERRER
RCN CALPE
ABS M
165 ESP STIJN GAST
RCN CALPE
ABS M
166 ESP SARA MOMPLET
RCN CALPE
ABS W
167 ESP DUCO VAN NIKKELEN
RCN CALPE
ABS M
168 ESP JULIA WIJN
RCN CALPE
Under13 W
169 ESP MELVIN STEUR
RCN CALPE
Under13 M
170 ESP EDUARDO REYES ALCOCER
RCN DENIA
Under13 M
OK
171 ESP CARLOTA GÓMEZ TORRES
RCN DENIA
Under13 W
OK
172 ESP NICOLÁS GÓMEZ TORRES
RCN DENIA
ABS M
OK
173 ESP JULIA MARTÍNEZ VALLÉS
RCN DENIA
ABS W
OK
174 ESP LAIA MARTÍNEZ VALLES
RCN DENIA
Under13 W
OK
175 ESP MARINA ARROYO HEREDIA
RCN DENIA
ABS W
OK
176 ESP VICENTE FERNÁNDEZ CREHUET
RCN DENIA
ABS M
OK
177 ESP SARA BELINCHÓN CASTRO
RCN DENIA
Under13 W
OK
178 ESP ARNAU MUÑOZ MANZANERO
RCN DENIA
ABS M
OK
179 ESP MARÍA SALA UTRILLA
RCN DENIA
Under13 W
OK
180 ESP CARLA IVARS IVARS
RCN DENIA
Under13 W
OK
181 ESP ELENA COLOM OLIVER
RCN DENIA
Under13 W
OK
182 ESP CANDELA RAMÍREZ FACIO
RCN DENIA
ABS W
OK
183 ESP JULIÁN PÉREZ BERTÓ
RCN DENIA
ABS M
OK
184 ESP EMMA ALBRECHT GIRONA
RCN DENIA
ABS W
OK
185 ESP MAIA LARDEUR
RCN DENIA
Under13 W
OK
186 ESP JAIME AYARZA MONTNEGRO
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
187 ESP POL NÚÑEZ VÍA-DUFRESNE
RCN GRAN CANARIA
Under13 M
OK
188 ESP ÁLVARO ALONSO ORTEGA
RCN GRAN CANARIA
ABS M
189 ESP ALEJANDRA PÉREZ ORTIZ
RCN GRAN CANARIA
ABS W
OK
190 ESP SARA DÍAZ DEUS
RCN GRAN CANARIA
Under13 W
OK
191 ESP PABLO TEJERA PERERA
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
192 ESP LOLA HERNÁNDEZ MARTEL
RCN GRAN CANARIA
ABS W
OK
193 ESP MARTINA LODOS FALCÓN
RCN GRAN CANARIA
ABS W
194 ESP JAVIER OJEDA SUAREZ
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
195 ESP LUIS MIRO PIPO
RCN PALMA
ABS M
OK
196 ESP MANUEL MARTIN GARCIA-MARCOS
RCN PALMA
ABS M
OK
197 ESP XAVIER GARCíA OLLE
RCN PALMA
ABS M
OK
198 ESP TERESA BESTARD
RCN PALMA
ABS W
OK
199 ESP SUSANA BESTARD MIR
RCN PALMA
Under13 W
OK
200 ESP AMELIA NADAL
RCN PALMA
ABS W
OK
201 ESP LEOPOLDO PEREZ-FONTAN
RCN PALMA
ABS M
OK
202 ESP LUCIA BUSQUETS
RCN PALMA
ABS W
OK
203 ESP QUERALT DOMINGO VILA
RCN TARRAGONA
ABS W
OK
204 ESP LAURA WILLIAMS PERUCHO
RCN TARRAGONA
ABS W
OK
205 ESP DAVID SANTACREU TRAVES
RCN TENERIFE
ABS M
OK
206 ESP ANTONIO LOPEZ MATINEZ
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
207 ESP ADRIANA CASTRO NUÑEZ
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
208 ESP MARTA FRUCTUOSO IMBERNON
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
209 ESP JOSE MARIA ALCAÑIZ PAREDES
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
210 ESP ILYA STEPANOV
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
211 ESP CLAUDIA ANTON ESCUDERO
RCN TORREVIEJA
Under13 W
OK
212 ESP BORJA PASTOR LAHOZ
RCN TORREVIEJA
Under13 M
OK
213 ESP MAR INMACULADA WANDOSELL HODAR
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
214 ESP CARLOS ESPI BLAT
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
215 ESP MATEO CODOÑER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
216 ESP SIMON CODOÑER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
217 ESP PABLO MORENO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
218 ESP SERGI SOLER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
219 ESP BORJA CHULVI
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
220 ESP PACO TORRO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
221 ESP NANDO PUIG
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
222 ESP VICTORIA ESPI
RCN VALENCIA
ABS W
OK
223 ESP ISI COLLADO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
224 ESP JAIME ABELLA
RCN VALENCIA
ABS M
OK
225 ESP DANIELA SENIS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
226 ESP PABLO COLL
RCN VALENCIA
ABS M
OK
227 ESP PABLO BELLVER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
228 ESP ELENA DE TOMAS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
229 ESP RAFA DE TOMAS
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
230 ESP LUCIA ESPI
RCN VALENCIA
ABS W
OK
231 ESP GUILLEM BALAGUER
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
232 ESP QUIQUE FERRANDO
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
233 ESP ACHILLE BINETTI
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
234 ESP MIGUEL CONTRERAS
RCN VALENCIA
ABS M
OK
235 ESP NIKITA NAVARRO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
236 ESP BLANCA FERRANDO
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
237 ESP MARTA ESCUDERO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
238 ESP MARTINA MANTOVANI
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
239 ESP ALVARO SUARDIAZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
240 ESP JACOBO ABELLA
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
241 ESP UMA TOMAS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
242 ESP JUAN ALAPONT
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
243 ESP MANU MONTANCHEZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
244 ESP GABRIEL SANCHEZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
245 ESP ANGEL ESCUDERO
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
246 ESP ALEJANDRO BORRAS
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
247 ESP MARIA MONTANCHEZ
RCN VALENCIA
ABS W
OK
248 ESP MARCOS MARTINEZ
RCN VALENCIA
ABS M
OK
249 ESP ANDREA MARTINEZ
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
250 ESP BEATRIZ BUENO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
251 ESP PABLO ASTIAZARAN PéREZ-CELA
RCN VIGO
ABS M
OK
252 ESP XAVIER CAPLLONCH
RCNP POLLENÇA
Under13 M
253 ESP MARINA BORRAS
RCNP POLLENÇA
ABS W
254 ESP MAGDALENA VILLALONGA
RCNP POLLENÇA
Under13 W
255 ESP LEYA SEGUI
RCNP POLLENÇA
Under13 W
256 ESP PAULA ROSELLO
RCNP POLLENÇA
Under13 W
257 ESP BERTA RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 W
OK
258 ESP ALVARO RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
259 ESP ALEJANDRO VALERO RUIZ
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
260 ESP GONZALO RIVERO
RCR ALICANTE
ABS M
OK
261 ESP JUAN CASTEJON
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
262 ESP MIGUEL CAMPOS
RCR ALICANTE
ABS M
OK
263 ESP GONZALO MARTINEZ
RCR ALICANTE
ABS M
264 ESP ANTONIO RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
265 ESP GONZALO RODRIGUEZ
RCR ALICANTE
ABS M
266 ESP JOAQUIN VALERO
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
267 ESP JESUS CAMPOS
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
268 ESP GUILLERMO LEÓN FORCA
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
269 ESP CARLOTA LEÓN FORCA
RCR CARTAGENA
ABS W
OK
270 ESP JAIME CONESA ORTíZ
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
271 ESP MANUEL BARRIONUEVO
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
272 ESP GERMÁN VILLALBA REBOLO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
273 ESP FERNANDO ABELLA GARRIDO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
274 ESP SERGIO LÓPEZ PALACIOS
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
275 ESP GONZALO GARCÍA COELLO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
276 ESP FERNANDO MESEGUER SANCHEZ
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
Under13 M
OK
277 ESP GONZALO BASTIDA JIMENO
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
278 ESP LOLA LUCAS GIMÉNEZ
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS W
OK
279 ESP FEDERICO VIUDES EGEA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
280 ESP JAVIER CASALINS DONOSO
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
281 ESP RAQUEL ZOE RIGOL CARDEÑOSA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS W
OK
282 ESP MARCOS EGEA GRANDA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
283 ESP MARTA VIVES
RCR SANTIAGO RIBERA
ABS W
OK
284 IRL ALANA TWOMEY
RCYC & CHSC
ABS W
OK
285 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
286 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
287 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
288 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS W
OK
289 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
290 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
291 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
292 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
293 LAT EMILS MIKUS BASKEVICS
RIGA YACHT CLUB
ABS M
OK
294 GBR ELLA LIGHTBODY
RLYMYC
ABS W
OK
295 GBR EMMA BREESE
RLYMYC
Under13 W
OK
296 GBR ANNABELLE VINES
RLYMYC
ABS W
OK
297 GBR OLIVER VINES
RLYMYC
ABS M
OK
298 GBR CAMERON BIGNOLD-KYLES
RLYMYC
Under13 W
OK
299 GBR SANTIAGO SESTOCOSBY
RLYMYC
ABS M
OK
300 BER CHRISTIAN EBBIN
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
OK
301 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
OK
302 BER RACHAEL BETSCHART
ROYAL BERMUDA YC
Under13 W
OK
303 IRL BEN O SHAUGHNESSY
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
304 IRL JUSTIN LUCAS
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
305 IRL EMMET LUCAS
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
306 GBR SAM WEBB
ROYAL LYMINGTON YC
ABS M
OK
307 IRL ARCHIE DALY
ROYAL SAINT GEORGE YC
ABS M
OK
308 IRL JESSICA RIORDAN
ROYAL ST GEORGE YC
ABS W
OK
309 IRL LUCIA CULLEN
ROYAL ST GEORGEYC / NYC
ABS W
310 BEL BRECHT ZWAENEPOEL
ROYAL YC BELGIUM
ABS M
OK
311 BEL CAMERON BLAMEY
RVYC/ 8 DAYS A WEEK
ABS W
OK
312 BEL JACOBS EMILE
RYCB
ABS M
OK
313 BEL VERGAUWE EMILY
RYCB
ABS W
OK
314 RUS SOROKIN ANDRÉ
SN DE GENEVE
Under13 M
OK
315 SUI LÉONIE BAUDET
SN GENÈVE
ABS W
316 FRA RAISON ULYSSE
SN GENÈVE
Under13 M
OK
317 SUI YOURI DECLERCK
SN GENÈVE
ABS M
OK
318 SUI MIKHAIL DE WECK
SN GENÈVE
Under13 M
OK
319 SUI EDWARD HIRSCH
SNG
Under13 M
320 POL ZUZANNA LIEDTKE
SSW MOS ILAWA
Under13 W
OK
321 POL JAN WIKTOR ROHDE
SSW MOS ILAWA
Under13 M
322 RUS KIRILL SHUNENKOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
323 RUS ALEXANDR MINIBAEV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
324 RUS ANDREY FEDOROV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
325 RUS RADION GAVRUSHENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
326 RUS ALISA LODANEVA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS W
OK
327 RUS ANNA NEGANOVA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
328 RUS ARTUR KORNIENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
329 RUS LYUBOMIROV VLADIMIR
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
330 RUS KURTYSH IAN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
331 RUS KUZNETCOV DMITRI
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
332 RUS PAVEL GUSHCIN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
333 RUS EGOR DENISOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
334 RUS ANDREI SHUNENKOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
335 RUS RODION GAVRIUSHENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
336 RUS MARINA BABKINA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
337 RUS NIKITA CHERNYKH
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
338 RUS VLADIMIR LEBEDEV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
339 RUS MARAT NIKANOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
340 RUS MAIIA GERFURT
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
341 RUS KANAFIEVA VARVARA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
342 RUS IVANOVA ANGELINA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
343 RUS BOGDANOV STEPAN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
344 RUS KRUPNIKOVA MILANA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
345 RUS PAKHMUTOV EGOR
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
346 RUS LELIUKH MIRON
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
347 LAT MARTIN ATILLA
TCL
ABS M
OK
348 BEL BORIS DE WILDE
VVW INSIDE-OUTSIDE
ABS M
OK
349 BEL ALEXANDER NOLF
VVW INSIDE-OUTSIDE
ABS M
OK
350 NED BART DIEPERINK
WV BRAASSEMERMEER
ABS M
OK
351 NED JEROEN DIEPERINK
WV BRAASSEMERMEER
ABS M
OK
352 BEL ANTONIA VAN DEN BERGH
WWSV
ABS W
OK

OptiOrange Valencia

Real Club Náutico de Valencia from 7 to 11 March 2019

Organizers

Real Club Náutico ValenciaYacht-club of St.-Petersburg

Institutional

Real Federación Española de VelaFederación de Vela Comunitat Valenciana