Entry list

Nat
 
Skipper
 
PAYMENT
1 ITA ALESSIA MASSARI
CIRCOLO BARION BARI
ABS W
2 ITA NICCOLÒ ALIANI
LNI PESCARA
Under13 M
OK
3 ITA LUCA DI FELICIANTONIO
LNI PESCARA
ABS M
OK
4 ITA SIMONE SPINOZZI
LNI PESCARA
ABS M
OK
5 ITA EMMA VENDITTI
LNI PESCARA
Under13 W
OK
6 ITA FELICE COLECCHI
LNI PESCARA
Under13 M
OK
7 ITA FRANCESCO LAMANTE
LNI PESCARA
Under13 M
OK
8 ESP ARANTZA REIG LANZ
CN JAVEA
ABS W
OK
9 ESP JOEL FERRER IVARS
CN JAVEA
Under13 M
OK
10 ESP TRISTAN MARSANS
CN EL BALIS
Under13 M
11 ESP JORGE MOMPARLER GOMEZ
CN JAVEA
Under13 M
OK
12 ESP LOLA COSTA
CN EL BALIS
ABS W
OK
13 ESP KEVIN LENIS CIRO
CN JAVEA
Under13 M
OK
14 ESP GUIM CARULLA
CN EL BALIS
ABS M
15 ESP SARA ADA POLES
CN JAVEA
Under13 W
OK
16 ESP ALBERTO MARSANS
CN EL BALIS
ABS M
17 ESP JOAN CARDONA SANCHO
CN JAVEA
ABS M
OK
18 ESP GONZALO FERRANDO
CN EL BALIS
ABS M
OK
19 ESP BERTA RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 W
OK
20 ESP GERARD PÉREZ
CN EL BALIS
ABS M
21 ESP ALVARO RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
22 ESP ALEJANDRO VALERO RUIZ
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
23 ESP ONA GARCIA PARES
CN EL MASNOU
ABS W
OK
24 ESP NATALIA GARCIA PROSPER
CN CAMBRILS
ABS W
OK
25 ESP MIGUEL GARCIA PROSPER
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
26 ESP TOMÁS MOLTÓ ROMERO
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
27 ESP AMELIA BAKER
CN JAVEA
ABS W
OK
28 ESP ZSOMBOR DENES
CN CAMBRILS
ABS M
OK
29 ESP BARNABAS DENES
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
30 ESP NATALIA MORENO PÉREZ
CR MADRID
ABS W
OK
31 ESP ALBA MORENO PÉREZ
CR MADRID
Under13 W
OK
32 ESP PEDRO FERNANDEZ
CN EL MASNOU
ABS M
OK
33 ESP MARIONA VENTURA
CN EL MASNOU
ABS W
OK
34 ESP DANIEL GARCIA DE LA CASA
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
35 ESP NORA GARCIA DE LA CASA
CN EL MASNOU
ABS W
OK
36 ESP CARLOS ESPI BLAT
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
37 ESP IKER MUGICA PIÑOL
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
38 ESP MATEO CODOÑER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
39 ESP SIMON CODOÑER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
40 ESP JOAN LOPEZ PRATS
CNSA
Under13 M
OK
41 ESP PABLO MORENO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
42 ESP SERGI SOLER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
43 ESP BORJA CHULVI
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
44 ESP PACO TORRO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
45 ESP INÉS LOPEZ PRATS
CNSA
ABS W
OK
46 ESP NANDO PUIG
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
47 ESP VICTORIA ESPI
RCN VALENCIA
ABS W
OK
48 ESP ISI COLLADO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
49 ESP DAVID RIBAS SOLERA
CNSA
ABS M
OK
50 ESP JAIME ABELLA
RCN VALENCIA
ABS M
OK
51 ESP DANIELA SENIS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
52 ESP NEUS MAS MARTINEZ
CNSA
Under13 M
OK
53 ESP PABLO COLL
RCN VALENCIA
ABS M
OK
54 ESP ANTONIO LOPEZ MATINEZ
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
55 ESP PABLO BELLVER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
56 ESP ADRIANA CASTRO NUÑEZ
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
57 ESP ELENA DE TOMAS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
58 ESP MARTA FRUCTUOSO IMBERNON
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
59 ESP RAFA DE TOMAS
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
60 ESP JOSE MARIA ALCAÑIZ PAREDES
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
61 ESP LUCIA ESPI
RCN VALENCIA
ABS W
OK
62 ESP ILYA STEPANOV
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
63 ESP GUILLEM BALAGUER
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
64 ESP CLAUDIA ANTON ESCUDERO
RCN TORREVIEJA
Under13 W
OK
65 ESP QUIQUE FERRANDO
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
66 ESP BORJA PASTOR LAHOZ
RCN TORREVIEJA
Under13 M
OK
67 ESP ACHILLE BINETTI
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
68 ESP MAR INMACULADA WANDOSELL HODAR
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
69 ESP MIGUEL CONTRERAS
RCN VALENCIA
ABS M
OK
70 ESP NIKITA NAVARRO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
71 ESP JAIME AYARZA MONTNEGRO
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
72 ESP BLANCA FERRANDO
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
73 ESP POL NÚÑEZ VÍA-DUFRESNE
RCN GRAN CANARIA
Under13 M
OK
74 ESP MARTA ESCUDERO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
75 ESP ÁLVARO ALONSO ORTEGA
RCN GRAN CANARIA
ABS M
76 ESP MARTINA MANTOVANI
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
77 ESP ALEJANDRA PÉREZ ORTIZ
RCN GRAN CANARIA
ABS W
OK
78 ESP ALVARO SUARDIAZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
79 ESP SARA DÍAZ DEUS
RCN GRAN CANARIA
Under13 W
OK
80 ESP JACOBO ABELLA
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
81 ESP PABLO TEJERA PERERA
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
82 ESP UMA TOMAS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
83 ESP LOLA HERNÁNDEZ MARTEL
RCN GRAN CANARIA
ABS W
OK
84 ESP JUAN ALAPONT
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
85 ESP MARTINA LODOS FALCÓN
RCN GRAN CANARIA
ABS W
86 ESP MANU MONTANCHEZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
87 ESP GABRIEL SANCHEZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
88 ESP GONZALO FERRANDO
CN EL BALIS
Under13 M
89 ESP ANGEL ESCUDERO
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
90 ESP JOAN FARGAS CENDRA
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
91 ESP ALEJANDRO BORRAS
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
92 ESP MARIA MONTANCHEZ
RCN VALENCIA
ABS W
OK
93 ESP MARCOS MARTINEZ
RCN VALENCIA
ABS M
OK
94 ESP ROGER TOMÁS SÁNCHEZ
CN EL MASNOU
ABS M
OK
95 ESP ANDREA MARTINEZ
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
96 ESP ADAM BENEDICTO KABICKOVA
CN VILANOVA
Under13 M
OK
97 ESP JANA RAHOLA I CODINA
CN ARENYS DE MAR
Under13 W
98 ESP MARTINA RAHOLA I CODINA
CN ARENYS DE MAR
Under13 W
99 ESP ORIOL RAMON DOMINGO
CN CAMBRILS
ABS M
OK
100 ESP JOAN GIL QUERALT
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
101 ESP IAN CLIVE WALKER
CN S´ARENAL
ABS M
102 ESP MARIA PERELLO MORA
CN S´ARENAL
ABS W
103 ESP PAU MESQUIDA BARCELO
CN S´ARENAL
ABS M
104 ESP MARC MESQUIDA BARCELO
CN S´ARENAL
ABS M
105 ESP MARTA CARDONA ALCANTARA
CN S´ARENAL
ABS W
106 ESP AINA GARAU SALAS
CN S´ARENAL
ABS W
107 ESP NICOLA SADLER
CN S´ARENAL
Under13 W
108 ESP ARIADNA FERRER VALETA
CN CAMBRILS
Under13 W
OK
109 ESP KOLDOBIKA URRUTIA MILLAN
CN CAMBRILS
Under13 W
OK
110 ESP ALEJANDRO FERRERO
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
111 ESP GUILLERMO LEÓN FORCA
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
112 ESP CARLOTA LEÓN FORCA
RCR CARTAGENA
ABS W
OK
113 ESP JAIME CONESA ORTíZ
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
114 ESP MANUEL BARRIONUEVO
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
115 ESP GERMÁN VILLALBA REBOLO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
116 ESP FERNANDO ABELLA GARRIDO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
117 ESP SERGIO LÓPEZ PALACIOS
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
118 ESP GONZALO GARCÍA COELLO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
119 ESP JOEL FREYMUTH
CN VILANOVA
ABS M
120 ESP CLARA OBERLE MELERO
CN EL MASNOU
ABS W
OK
121 ESP GUILLERMO GARCÍA BELTRÍ
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
122 ESP GONZALO RIVERO
RCR ALICANTE
ABS M
OK
123 ESP JUAN CASTEJON
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
124 ESP ÀLEX MARTÍNEZ FIGUERAS
CN SALOU
Under13 M
OK
125 ESP ALBERT PUJOL GUITART
CN SALOU
Under13 M
OK
126 ESP QUERALT DOMINGO VILA
RCN TARRAGONA
ABS W
OK
127 ESP LAURA WILLIAMS PERUCHO
RCN TARRAGONA
ABS W
OK
128 ESP NACHO GAMBÍN
CN MAR MENOR
ABS M
129 ESP MARTA SOLANO GRACIA
CN MAR MENOR
ABS W
130 ESP MARINA RUIZ GALERA
CN MAR MENOR
ABS M
131 ESP SILVIA RUIZ GALERA
CN MAR MENOR
ABS W
132 ESP JOSE MARÍA JUSTICIA BAÑO
CN MAR MENOR
ABS M
133 ESP JAVIER PLOMER QUIROGA
CVP ANDRATX
ABS M
134 ESP MIGUEL GÓMEZ BARNUEVO
CN MAR MENOR
Under13 M
135 ESP EDUARDO LIGHT DE LOZAR
CVP ANDRATX
Under13 M
136 ESP ELSA RODADO LOZANO
CN MAR MENOR
Under13 W
137 ESP HUGO ROSELLO ROMERO
CVP ANDRATX
ABS M
138 ESP CARLOTA SOSA NANUT
CN MAR MENOR
Under13 W
139 ESP TIM LUBAT
CVP ANDRATX
Under13 M
140 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
141 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
142 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
143 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS W
OK
144 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
145 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
146 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
147 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
148 ESP MARTA VIVES
RCR SANTIAGO RIBERA
ABS W
OK
149 ESP JORGE CAMPOS PERTEGAZ
RCM SANTANDER
ABS M
OK
150 ESP CAMILO FELIPE PLAZA
RCM SANTANDER
ABS M
151 ESP CANDELA ESCOBEDO FERNÁNDEZ
RCM SANTANDER
ABS W
OK
152 ESP JUAN SALAS CEBALLOS
RCM SANTANDER
ABS M
153 ESP DIEGO PIRIS QUINTELA
RCM SANTANDER
Under13 M
OK
154 ESP FERNANDO MESEGUER SANCHEZ
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
Under13 M
OK
155 ESP GONZALO BASTIDA JIMENO
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
156 ESP LOLA LUCAS GIMÉNEZ
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS W
OK
157 ESP FEDERICO VIUDES EGEA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
158 ESP XAVIER CAPLLONCH
RCNP POLLENÇA
Under13 M
159 ESP JAVIER CASALINS DONOSO
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
160 ESP MARINA BORRAS
RCNP POLLENÇA
ABS W
161 ESP RAQUEL ZOE RIGOL CARDEÑOSA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS W
OK
162 ESP MAGDALENA VILLALONGA
RCNP POLLENÇA
Under13 W
163 ESP MARCOS EGEA GRANDA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
164 ESP LEYA SEGUI
RCNP POLLENÇA
Under13 W
165 ESP ALEJANDRO PARRAGA GARCIA
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
166 ESP PAULA ROSELLO
RCNP POLLENÇA
Under13 W
167 ESP FERNANDO LOZANO SANCHEZ
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
168 ESP ALEJANDRO MACIA PEÑALVER
CN VILLA SAN PEDRO
Under13 M
169 ESP PABLO ASTIAZARAN PéREZ-CELA
RCN VIGO
ABS M
OK
170 ESP PABLO MACIA PEÑALVER
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
171 ESP PEDRO PEÑALVER RUIZ
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
172 ESP JULIA PEÑA
CN EL BALÍS
Under13 W
OK
173 ESP DAVID SANTACREU TRAVES
RCN TENERIFE
ABS M
OK
174 ESP JUAN SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
ABS M
OK
175 ESP JORGE SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
Under13 M
OK
176 ESP SILKE TER MEULEN SANCHEZ
CN ALTEA
ABS W
OK
177 ESP RAUL SANTIAGO SANCHEZ
CN ALTEA
ABS M
OK
178 ESP GUILLEM SERRAT
CN ALTEA
ABS M
OK
179 ESP CARMEN GARCIA
CN ALTEA
Under13 W
OK
180 ESP JOSE SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
Under13 M
OK
181 ESP CLARA SOPHIE GARCIA
CN ALTEA
Under13 W
OK
182 ESP SERGI LLADO
CN SA RÀPITA
Under13 M
183 ESP SAULO RUANO
CN SA RÀPITA
ABS M
184 ESP RAMON VILLALONGA
CN SA RÀPITA
ABS M
185 ESP JAUME RIBAS
CN SA RÀPITA
ABS M
186 ESP ALVARO RUANO
CN SA RÀPITA
ABS M
187 ESP LLUIS PEREZ
CN SA RÀPITA
ABS M
188 ESP LUIS GAYA
CN SA RÀPITA
ABS M
189 ESP JAVIER HERNANDEZ
CN SA RÀPITA
ABS M
190 ESP LUIS MIRO PIPO
RCN PALMA
ABS M
OK
191 ESP MANUEL MARTIN GARCIA-MARCOS
RCN PALMA
ABS M
OK
192 ESP XAVIER GARCíA OLLE
RCN PALMA
ABS M
OK
193 ESP TERESA BESTARD
RCN PALMA
ABS W
OK
194 ESP SUSANA BESTARD MIR
RCN PALMA
Under13 W
OK
195 ESP AMELIA NADAL
RCN PALMA
ABS W
OK
196 ESP LEOPOLDO PEREZ-FONTAN
RCN PALMA
ABS M
OK
197 ESP LUCIA BUSQUETS
RCN PALMA
ABS W
OK
198 ESP RICARDO DE MARCH SERRANO
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
199 ESP JAVIER OJEDA SUAREZ
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
200 ESP KAROL KRUPSKU
CVP ANDRATX
Under13 M
201 ESP MIGUEL CAMPOS
RCR ALICANTE
ABS M
OK
202 ESP GONZALO MARTINEZ
RCR ALICANTE
ABS M
203 ESP ANTONIO RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
204 ESP GONZALO RODRIGUEZ
RCR ALICANTE
ABS M
205 ESP JOAQUIN VALERO
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
206 ESP HUGO FERRER
RCN CALPE
ABS M
207 ESP STIJN GAST
RCN CALPE
ABS M
208 ESP SARA MOMPLET
RCN CALPE
ABS W
209 ESP DUCO VAN NIKKELEN
RCN CALPE
ABS M
210 ESP JULIA WIJN
RCN CALPE
Under13 W
211 ESP MELVIN STEUR
RCN CALPE
Under13 M
212 ESP PERE RENTERIA
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
213 ESP EDUARDO REYES ALCOCER
RCN DENIA
Under13 M
OK
214 ESP CARLOTA GÓMEZ TORRES
RCN DENIA
Under13 W
OK
215 ESP NICOLÁS GÓMEZ TORRES
RCN DENIA
ABS M
OK
216 ESP JULIA MARTÍNEZ VALLÉS
RCN DENIA
ABS W
OK
217 ESP LAIA MARTÍNEZ VALLES
RCN DENIA
Under13 W
OK
218 ESP MARINA ARROYO HEREDIA
RCN DENIA
ABS W
OK
219 ESP VICENTE FERNÁNDEZ CREHUET
RCN DENIA
ABS M
OK
220 ESP SARA BELINCHÓN CASTRO
RCN DENIA
Under13 W
OK
221 ESP ARNAU MUÑOZ MANZANERO
RCN DENIA
ABS M
OK
222 ESP MARÍA SALA UTRILLA
RCN DENIA
Under13 W
OK
223 ESP CARLA IVARS IVARS
RCN DENIA
Under13 W
OK
224 ESP ELENA COLOM OLIVER
RCN DENIA
Under13 W
OK
225 ESP CANDELA RAMÍREZ FACIO
RCN DENIA
ABS W
OK
226 ESP JULIÁN PÉREZ BERTÓ
RCN DENIA
ABS M
OK
227 ESP EMMA ALBRECHT GIRONA
RCN DENIA
ABS W
OK
228 ESP MAIA LARDEUR
RCN DENIA
Under13 W
OK
229 ESP BEATRIZ BUENO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
230 ESP JOAN DOMINGO CEBAMANOS
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
231 ESP SANTI ALBERTO RUIZ
CN CAMBRILS
ABS M
OK
232 ESP JESUS CAMPOS
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
233 ESP ALVARO VALLES
CN JAVEA
ABS M
OK
234 ESP ANGEL POVEDA VICEDO
CN JAVEA
ABS M
OK
235 FRA RAISON ULYSSE
SN GENÈVE
Under13 M
OK
236 RUS VASILII DANILENKO
RAUTU
Under13 M
OK
237 RUS DMITRII ORLOV
RAUTU
Under13 M
OK
238 RUS ARKADII BUNGOV
RAUTU
Under13 M
OK
239 RUS KIRILL SHUNENKOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
240 RUS ANDREI BAKSHEEV
RAUTU
Under13 M
OK
241 RUS ANDREI SOTNIKOV
RAUTU
ABS M
OK
242 RUS DANIIL PERSCHIK
RAUTU
ABS M
OK
243 RUS VIACHESLAV MARTUS
RAUTU
ABS M
OK
244 RUS IVAN OKHOTNIKOV
RAUTU
Under13 M
OK
245 RUS ALEKSANDR LAPTEV
RAUTU
Under13 M
OK
246 RUS DEMIAN BARANOV
RAUTU
Under13 M
OK
247 RUS ARTEMIL ZAPOEV
RAUTU
Under13 M
OK
248 RUS ALEKSANDR OGANIAN
RAUTU
Under13 M
OK
249 RUS DANIIL LARCHENKOV
RAUTU
Under13 M
OK
250 RUS NIKOLAI LARCHENKOV
RAUTU
Under13 M
OK
251 RUS ALEXANDR MINIBAEV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
252 RUS ANDREY FEDOROV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
253 RUS RADION GAVRUSHENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
254 RUS ALISA LODANEVA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS W
OK
255 RUS SOROKIN ANDRÉ
SN DE GENEVE
Under13 M
OK
256 RUS ANNA NEGANOVA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
257 RUS ARTUR KORNIENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
258 RUS LYUBOMIROV VLADIMIR
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
259 RUS KURTYSH IAN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
260 RUS KUZNETCOV DMITRI
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
261 RUS PAVEL GUSHCIN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
262 RUS EGOR DENISOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
263 RUS ANDREI SHUNENKOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
264 RUS RODION GAVRIUSHENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
265 RUS MARINA BABKINA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
266 RUS NIKITA CHERNYKH
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
267 RUS VLADIMIR LEBEDEV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
268 RUS MARAT NIKANOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
269 RUS MAIIA GERFURT
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
270 RUS DIANA SADYKOVA
"AVIATOR" KAZAN
Under13 W
271 RUS AIDA SADYKOVA
"AVIATOR" KAZAN
Under13 W
272 RUS TIMOFEY BUZHINOV
COOD
ABS M
OK
273 RUS KANAFIEVA VARVARA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
274 RUS IVANOVA ANGELINA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
275 RUS BOGDANOV STEPAN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
276 RUS KRUPNIKOVA MILANA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
277 RUS PAKHMUTOV EGOR
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
278 RUS LELIUKH MIRON
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
279 RUS VERONIKA BASALKINA
RAUTU
Under13 W
OK
280 POL ZUZANNA LIEDTKE
SSW MOS ILAWA
Under13 W
OK
281 POL JAN WIśNIEWSKI
MKS DWóJKA WARSZAWA
Under13 M
OK
282 POL MARIANNA GEBICKA
MKS 2
Under13 W
OK
283 POL HANNA GEBICKA
MKS 2
Under13 W
OK
284 POL PATRYCJA KURPIEWSKA
MKS2 WARSAW
ABS W
OK
285 POL HANNA KORSAK
MKS2 WARSZAWA
Under13 W
OK
286 POL JAN WIKTOR ROHDE
SSW MOS ILAWA
Under13 M
287 POL MICHAł JAROSZEK
KSW BALTIC DZIWNÓW
Under13 M
288 POL MIKOłAJ BAZYLI
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
289 POL FILIP LENART
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
290 POL SZYMON WÓJCIK
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
291 POL JAKUB SZURKO
KSW BALTIC DZIWNÓW
Under13 M
292 POL NINA ZYGO
MKS2 WARSZAWA
Under13 W
293 IRL LUCY CROSBIE
CN JAVEA
Under13 W
OK
294 IRL JESSICA RIORDAN
ROYAL ST GEORGE YC
ABS W
OK
295 IRL SAM LEDOUX
NATIONAL YC
ABS M
OK
296 IRL LUCIA CULLEN
ROYAL ST GEORGEYC / NYC
ABS W
297 IRL LUKE TURVEY
NYC / HYC
ABS M
OK
298 IRL ARCHIE DALY
ROYAL SAINT GEORGE YC
ABS M
OK
299 IRL ROCCO WRIGHT
HYC
ABS M
OK
300 IRL JAMES DWYER MATTHEWS
KYC
ABS M
OK
301 IRL BEN O SHAUGHNESSY
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
302 IRL JUSTIN LUCAS
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
303 IRL EMMET LUCAS
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
304 IRL LAUREN O´CALLAGHAN
NATIONAL YC
ABS M
OK
305 IRL ALANA TWOMEY
RCYC & CHSC
ABS W
OK
306 IRL FIACHRA MCDONNELL
NATIONAL YC
ABS M
OK
307 IRL CLEMENTINE VAN STEENBERGE
NYC
ABS W
OK
308 IRL CHRISTIAN ENNIS
NYC/RIYC
ABS M
OK
309 SUI LÉONIE BAUDET
SN GENÈVE
ABS W
310 SUI EDWARD HIRSCH
SNG
Under13 M
311 SUI YOURI DECLERCK
SN GENÈVE
ABS M
OK
312 SUI MIKHAIL DE WECK
SN GENÈVE
Under13 M
OK
313 GBR ELLA LIGHTBODY
RLYMYC
ABS W
OK
314 GBR SAM WEBB
ROYAL LYMINGTON YC
ABS M
OK
315 GBR EMMA BREESE
RLYMYC
Under13 W
OK
316 GBR ANNABELLE VINES
RLYMYC
ABS W
OK
317 GBR OLIVER VINES
RLYMYC
ABS M
OK
318 GBR CAMERON BIGNOLD-KYLES
RLYMYC
Under13 W
OK
319 GBR ARCHIE MUNRO-PRICE
CASTLE COVE SAILING CLUB
Under13 M
OK
320 GBR ROBERT MAWDSLEY
HAYLING ISLAND SC
ABS M
OK
321 GBR OLLIE MEARS
CORINTHIAN OTTERS
ABS M
OK
322 GBR WILL MEARS
CORINTHIAN OTTERS
Under13 M
OK
323 GBR SANTIAGO SESTOCOSBY
RLYMYC
ABS M
OK
324 NED VICTORINE KELDERMAN
KWVL
ABS W
325 NED BART VAN DEN BERG
FAMED
ABS M
OK
326 NED ZEB VAN DORST
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
OK
327 NED FLORIS SCHARFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
Under13 W
OK
328 NED HEIDDE SCHRAFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
ABS W
OK
329 NED HEIKE SCHARAFFORDT
FAMED
Under13 W
OK
330 NED BART DIEPERINK
WV BRAASSEMERMEER
ABS M
OK
331 NED JEROEN DIEPERINK
WV BRAASSEMERMEER
ABS M
OK
332 BEL BORIS DE WILDE
VVW INSIDE-OUTSIDE
ABS M
OK
333 BEL LASSE-FINN SERGEYS
8 DAYS A WEEK
ABS M
OK
334 BEL ALEXANDER NOLF
VVW INSIDE-OUTSIDE
ABS M
OK
335 BEL MAXIM BOONE
RBSC
ABS M
OK
336 BEL VIC ROSSEL
INSIDE/OUTSIDE OPTISHARKS
Under13 M
OK
337 BEL SANDER BORGHIJS
KLYC
Under13 M
OK
338 BEL HANNELIEN BORGHIJS
KLYC
ABS W
339 BEL LIESELOTTE BORGHIJS
KLYC
ABS W
OK
340 BEL KWINTEN BORGHIJS
KLYC
ABS M
OK
341 BEL JACOBS EMILE
RYCB
ABS M
OK
342 BEL PINTELON LEONIE
RBSC
Under13 W
343 BEL JACOMET CAMILLE
KYC NIEUWPOORT
ABS M
OK
344 BEL CAMERON BLAMEY
RVYC/ 8 DAYS A WEEK
ABS W
OK
345 BEL BRECHT ZWAENEPOEL
ROYAL YC BELGIUM
ABS M
OK
346 BEL VERGAUWE EMILY
RYCB
ABS W
OK
347 BEL OTTO VAN DEN BERGH
RBSC
ABS M
OK
348 BEL ANTONIA VAN DEN BERGH
WWSV
ABS W
OK
349 BEL SERGEYS THORVALD
8 DAYS A WEEK
Under13 M
OK
350 BEL ARTHUR VANDENBERGHE
RBSC
ABS M
OK
351 UKR MARIA LEONCHUCK
CN S´ARENAL
ABS W
352 SRB PAVLE DABIC
NAUTICAL CLUB PALILULA
Under13 M
OK
353 BER CHRISTIAN EBBIN
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
OK
354 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
OK
355 BER RACHAEL BETSCHART
ROYAL BERMUDA YC
Under13 W
OK
356 CAY MATHEO CAPASSO
CAYMAN ISLANDS SAILING CLUB
ABS M
OK
357 CAY JASPAR NIELSEN
CAYMAN ISLANDS SAILING CLUB
ABS M
OK
358 MEX ALEXANDRO RIQUELME
CN EL BALIS
ABS M
359 LAT MARTIN ATILLA
TCL
ABS M
OK
360 LAT EMILS MIKUS BASKEVICS
RIGA YACHT CLUB
ABS M
OK

OptiOrange Valencia

Real Club Náutico de Valencia from 7 to 11 March 2019

Organizers

Real Club Náutico ValenciaYacht-club of St.-Petersburg

Institutional

Real Federación Española de VelaFederación de Vela Comunitat Valenciana