Entry list 2020

Nat
Skipper
 
PAYMENT
1 LAT KARLINA VAIVODE
SAILING ACADEMY/KLUBS360
ABS W
2 LAT ARTIS KRISTERS GRAUDUMS
SAILING ACADEMY/KLUBS360
Under13 M
3 LAT NELLIJA PAVLOVA
RIGA YC
Under13 W
4 LAT EMILS MIKUS BASKEVICS
RIGA YC
ABS M
5 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
6 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
7 SRB PAVLE DABIC
NCP
ABS M
8 BEL VAN DEN BERGH ANTONIA
WWSV
ABS W
9 BEL BORIS DE WILDE
VVW INSIDE/OUTSIDE
ABS M
10 MLT ANTONIO GASPERINI
RCNV
ABS M
OK
11 NED ALEXANDER HARTSINK
VRIJBUITER LOOSDRECHT
Under13 M
12 NED CHRISTOPHER HARTSINK
VRIJBUITER LOOSDRECHT
Under13 M
13 NED HIEKE SCHRAFFORDT
KWVL/FAMED
ABS W
OK
14 NED FLORIS SCHRAFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
15 NED TJEBBE WARMERDAM
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
16 NED ZEB VAN DORST
FAMED
ABS M
17 NED MERIJN RUIJTER
GWV DE VRIJBUITER
Under13 M
18 NED GOTTGENS, JOEP
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
19 NED JANSEN, MAX
GWV DE VRIJBUITER
Under13 M
20 GBR FELICITY BRELLISFORD
RCYC OTTERS
ABS W
21 GBR ELLA LIGHTBODY
RLYMYC
ABS W
22 GBR ROBERT MAWDSLEY
HAYLING ISAND SAILING CLUB
ABS M
23 GBR ZELMA OSBORNE SMITH
HSS
Under13 W
24 GBR EMMA BREESE
RLYMYC
ABS W
25 GBR CAMERON BIGNOLD-KYLES
RLYMYC
ABS M
26 GBR OLLIE MEARS
CORINTHIAN OTTERS
ABS M
27 GBR WILL MEARS
CORINTHIAN OTTERS
Under13 M
28 GBR LILA EDWARDS
PARKSTONE YACHT CLUB
Under13 W
29 GBR SANTIAGO SESTO-COSBY
RLYMYC
ABS M
30 GBR OLIVER VINES
RLYMYC
ABS M
31 GBR ANNABELLE VINES
RYMYC
ABS W
32 GBR EDWARD ROBERTS-STRAW
CARDIFF BAY YC
ABS M
33 GBR ELLIE CREIGHTON
CBYC
ABS W
34 GBR DYLAN CREIGHTON
CBYC
Under13 M
35 SWE MAX WEBER ULLMAN
MALMö
ABS M
36 SUI MATTYS BURMEISTER
CNP
ABS M
37 SUI ANTOINE COMBY
CN PULLY
ABS M
38 SUI NICOLAS COMBY
CN PULLY
ABS M
39 SUI VIKTORIA JEDLINSKA
SNG
ABS W
40 SUI JOSHUA COOK
CN VERSOIX
ABS M
OK
41 SUI BERTHER SAMUEL
DRCS
ABS M
42 SUI BERTHER DAMIAN
DRCS
Under13 M
43 SUI SVENJA MüLLER
DRCS
Under13 W
OK
44 SUI YARA ROTH
DRCS
ABS W
45 SUI ROBIN IMBERT
CNV
ABS M
46 SUI STACH VLEESHOUWERS
RCO
ABS M
47 SUI BERTSCHY MATEO
CLUB NAUTIQUE VERSOIX
ABS M
48 SUI THIBAULT MATEO
CLUB NAUTIQUE VERSOIX
Under13 M
49 SUI MAZUAY MORGANE
CNVERSOIX
Under13 W
OK
50 SUI NOKES SAMUEL
CVVT
ABS M
51 IRL LUCIA CULLEN
RSTGYC & NYC
ABS W
OK
52 IRL HUGO CRAWFORD
HOWTH YC
ABS M
OK
53 IRL EMILY CONAN
ROYAL ST GEORGE YC
ABS W
OK
54 IRL WILLIAM WALSH
TBSC
Under13 M
55 IRL SORCHA GANNON O’CONNOR
HOWTH YC
ABS W
56 IRL JESSICA RIORDAN
ROYAL ST GEORGE YC
ABS W
OK
57 IRL ROCCO WRIGHT
HYC
ABS M
OK
58 IRL SIENNA WRIGHT
HYC
Under13 M
OK
59 IRL MATTY KEANE
RIYC
ABS M
60 IRL BEN O´SHAUGHNESSY
ROYAL CORK YACHT CLUB
ABS M
61 IRL CLEMENTINE VAN STEENBERGE
NYC
ABS W
62 IRL HARRY MOYNAN
ROYAL CORK YC
ABS M
63 IRL LUCY MOYNAN
ROYAL CORK YC
Under13 W
64 IRL ALANA TWOMEY
ROYAL CORK YC
ABS W
65 POL KRZYSZTOF CIBOROWSKI
RSTGYC
ABS M
66 RUS VERONIKA BASALKINA
RAUTU / SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
67 RUS VLADIMIR LYUBOMIROV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
68 RUS DMITRII KUZNETCOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
69 RUS PAVEL GUSHCHIN
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
70 RUS MILANA KRUPNIKOVA
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
71 RUS STEPAN BOGDANOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
72 RUS EGOR DENISOV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
73 RUS VLADIMIR SHPRING
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
74 RUS IAN KURTYSH
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
ABS M
OK
75 RUS ANDREI KLIUEV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
76 RUS ANASTASIIA BABANOVA
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 W
OK
77 RUS DANIIL DEEV
SAILING ACADEMY ST.PETERSBURG
Under13 M
OK
78 GER XAVER SCHWARZ
CYC
ABS M
OK
79 FIN ALEX TAMMI
HSS
ABS M
OK
80 FIN SOLJA KESKITALO
RAAPS
ABS W
81 FIN TEO KOPONEN
HSS, HELSINGFORS SEGELSÄLLSKAP
Under13 M
82 FIN KAAPO MÄTTÖ
KUOPS ( KUOPION PURSISEURA)
ABS M
OK
83 FIN OSKAR KOVALAINEN
BS BRäNDö SEGLARE
ABS M
84 FIN VIVI VAINIO - MATTILA
HELSINGFORS SEGELSÄLLSKAP
Under13 W
OK
85 FIN ATTE VIRTANEN
BS
ABS M
86 FIN SANTERI HOLMBERG
TURUN PURSISEURA
ABS M
OK
87 FIN LILY-SOFIE LATVALA
HELSINGFORS SEGELSÄLLSKAP
Under13 W
OK
88 USA KEMALA PARUSHEVA
YK BURGAS
ABS W
89 USA NIKITA NAVARRO
RCNV
ABS W
OK
90 FRA NEAU GAUTIER
CN LA TREMBLADE
Under13 M
OK
91 FRA TOM GORON
CN RENNES
ABS M
92 FRA TOM GORON
CN RENNES
ABS M
93 FRA SOLENN GUILLOUX CHAMPDOYSEAU
CN ARRADON
ABS W
94 FRA COURTIAS BAPTISTE
CNVA
Under13 M
95 ESP RICARDO DE MARCH SERRANO
CN CAMBRILS
ABS M
96 ESP TONI AUTONELL
CN MASNOU
Under13 M
97 ESP JOAN DOMINGO CEBAMANOS
CN CAMBRILS
Under13 M
98 ESP GUILLERMO SAMON BISBAL
CN MASNOU
ABS M
99 ESP ALVARO SAMÓN
CN MASNOU
Under13 M
100 ESP MATEU CASTELL I MARRUGAT
CN MASNOU
ABS M
101 ESP LAURA WILLIAMS PERUCHO
CN CAMBRILS
ABS W
102 ESP GUILLEM DENGRA ESPLUGAS
CN MASNOU
Under13 M
103 ESP IKER MÚGICA PIÑOL
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
104 ESP LEO D’ANGELO
CNSA
Under13 M
105 ESP JOAN LOPEZ
CNSA
ABS M
106 ESP INéS LOPEZ
CNSA
ABS W
107 ESP ALEX MARTINEZ FIGUERAS
CN SALOU
Under13 M
108 ESP TOMÁS MOLTÓ ROMERO
CN MASNOU
ABS M
109 ESP INÉS SANZ BASCON
CN MASNOU
Under13 W
110 ESP JORDI ACEVEDO MOTJER
GEN ROSES
Under13 M
OK
111 ESP SERGI MUÑOZ GONZALEZ
CN CAMBRILS
Under13 M
112 ESP JUDIT NOGUERA PASTOR
CN MASNOU
ABS W
113 ESP CLARA OBERLE
CN MASNOU
ABS W
114 ESP TOM PORTA GREGORI
CN MASNOU
Under13 M
115 ESP ONA GARCIA PARES
CN MASNOU
ABS W
OK
116 ESP ALBERT PUJOL GUITART
CN SALOU
ABS M
117 ESP ÀLVAR VILA LOPEZ
CN SALOU
Under13 M
118 ESP ANNA RENTERÍA
CN MASNOU
Under13 W
119 ESP PERE RENTERÍA
CN MASNOU
ABS M
120 ESP PATRICIA RODRÍGUEZ
CN VILANOVA
ABS W
121 ESP EDU LIGHT
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
122 ESP GONZALO ALBERTO RUIZ
CN CAMBRILS
ABS M
123 ESP ARANTZA REIG LANZ
CN JAVEA
ABS W
124 ESP LUCY CROSBIE
CN JAVEA
ABS W
125 ESP KEVIN LENIS CIRO
CN JAVEA
Under13 M
126 ESP ALVARO VALLES RIVERO
CN JAVEA
Under13 M
127 ESP JAIRO CASTELL RODRIGUEZ
CN JAVEA
Under13 M
128 ESP JORGE MOMPARLER GOMEZ
CN JAVEA
Under13 M
129 ESP JOEL FERRER IVARS
CN JAVEA
Under13 M
130 ESP RAUL MARTINEZ RIBES
CN JAVEA
Under13 M
131 ESP CRISTINA CARDONA RUBIO
C N A
Under13 W
132 ESP CANDELA ESCOBEDO FERNÁNDEZ
RCM SANTANDER
ABS W
133 ESP JUAN SALAS CEBALLOS
RCM SANTANDER
ABS M
134 ESP CARLOS RUNKEL CASTELLANOS
RCM SANTANDER
ABS M
135 ESP DIEGO PIRIS QUINTELA
RCM SANTANDER
ABS M
136 ESP OLIVIA MARTÍNEZ GARCÍA
RCM SANTANDER
Under13 W
137 ESP PIETRO PERIOTTO CAPELLI
RCM SANTANDER
ABS M
138 ESP JAVIER TORCIDA DÍEZ
RCM SANTANDER
ABS M
139 ESP GUILLERMO HIDALGO VILLANUEVA
RCM SANTANDER
ABS M
140 ESP EMMA ANGULO BERROCAL
RCM SANTANDER
Under13 W
141 ESP FERNANDO ECHAVARRI CASTANEDO
RCM SANTANDER
Under13 M
142 ESP LUIS GONZÁLEZ RUIZ
RCM SANTANDER
Under13 M
143 ESP JOAQUÍN CAVERO FERNÁNDEZ
RCM SANTANDER
Under13 M
144 ESP ADAM BENEDICTO KABICKOVA
CN VILANOVA
ABS M
145 ESP KOLDOBIKA URRUTIA MILLáN
CLUB NÀUTIC SALOU
Under13 M
146 ESP GABRIEL ORAA SOROA
RCMA-RSC
ABS M
147 ESP ASIER CARREIRA
RCMA-RSC
ABS M
148 ESP DAVID SALES
RCMA-RSC
Under13 M
149 ESP ERLANTZ FRANCO
RCMA-RSC
ABS M
150 ESP AKETX OTXARRI
RCMA-RSC
ABS M
151 ESP JIMENA AJA
RCMA-RSC
ABS W
152 ESP ANE LEJARRAGA
RCMA-RSC
ABS W
153 ESP JON ORTEGA
RCMA-RSC
ABS M
154 ESP IGNACIO CASTILLO
RCMA-RSC
ABS M
155 ESP DANIELA VOSS
RCMA-RSC
ABS W
156 ESP MIGUEL GARCIA PROSPER
CLUB NAUTIC CAMBRILS
Under13 M
157 ESP NORA GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS W
158 ESP DANIEL GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS M
159 ESP TIM LUBAT
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
160 ESP EDUARDO LIGHT
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
161 ESP HUGO ROSELLO
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
162 ESP CARLOS GALMES
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
OK
163 ESP ALVARO GÁMEZ
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
164 ESP TEO ESTEBAN
CLUB DE VELA PUERTO DE ANDRATX
ABS M
OK
165 ESP FRANCISCO DE PAULA PERTEGUER RODRÍGUEZ
CLUB NAUTIC VILANOVA
ABS M
166 ESP POL CARRION
CLUB NAUTICO EL MASNOU
ABS M
167 ESP AIALA ANGUEIRA
RCMA-RSC
Under13 W
168 ESP SISSEL ACASUSO
RCMA-RSC
ABS W
169 ESP BERNAT CAVACO TORRES
CLUB NAUTICO ARENAL
Under13 M
170 ESP NORA GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS W
171 ESP DANIEL GARCIA DE LA CASA
CLUB NÀUTIC EL MASNOU
ABS M
172 ESP MIGUEL CAMPOS
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
173 ESP ANTONIO RAMÓN-BORJA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
174 ESP JOAQUÍN VALERO
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
175 ESP GONZALO RODRÍGUEZ
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
176 ESP GONZALO MARTÍNEZ
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS M
177 ESP BERTA RAMÓN-BORJA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 W
178 ESP JOSE MANUEL RUIZ SANCHEZ
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 M
179 ESP JUAN CASTEJÓN
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 M
180 ESP JESUS CAMPOS
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
181 ESP PAOLA LOMBARDIA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
ABS W
182 ESP ALVARO RAMON-BORJA
REAL CLUB DE REGATAS ALICANTE
Under13 M
183 ESP BRUNO GARCíA
NAUTIC L´ESTARTIT
Under13 M
184 ESP NATALIA MORENO PÉREZ
CR MADRID
ABS W
185 ESP ALBA MORENO PÉREZ
CR MADRID
Under13 W
186 ESP CARLOS ESPí
RCNV
ABS M
OK
187 ESP MATEO CODOÑER
RCNV
ABS M
OK
188 ESP SIMÓN CODOÑER
RCNV
ABS M
OK
189 ESP PABLO MORENO
RCNV
ABS M
OK
190 ESP GUILLEM BALAGUER
RCNV
ABS M
OK
191 ESP BORJA CHULVI
RCNV
ABS M
OK
192 ESP PACO TORRO
RCNV
ABS M
OK
193 ESP IRENE DE TOMÁS
RCNV
ABS W
OK
194 ESP RAFA DE TOMÁS
RCNV
ABS M
OK
195 ESP MARCO EDMUNDO MARTÍNEZ
RCNV
ABS M
OK
196 ESP BLANCA FERRANDO
RCNV
Under13 W
OK
197 ESP MARTINA MANTOVANI
RCNV
Under13 W
OK
198 ESP ENRIQUE FERRANDO
RCNV
ABS M
OK
199 ESP ANDREA MARTÍNEZ
RCNV
Under13 W
OK
200 ESP ISI COLLADO
RCNV
ABS W
OK
201 ESP ACHILLE BINETTI
RCNV
Under13 M
OK
202 ESP MIGUEL CONTRERAS
RCNV
ABS M
OK
203 ESP ÁLVARO SUARRIAZ
RCNV
Under13 M
OK
204 ESP GABRIEL SÁNCHEZ
RCNV
ABS M
OK
205 ESP ÁNGEL ESCUDERO
RCNV
Under13 M
OK
206 ESP ALEJANDRO BORRÁS
RCNV
Under13 M
OK
207 ESP JUAN ALAPONT
RCNV
Under13 M
OK
208 ESP ROMÁN ÁLVAREZ MILLAN
RCNV
Under13 M
OK
209 ESP MARTA FERRANDO
RCNV
Under13 W
OK
210 ESP JAVIER DE TOMÁS
RCNV
Under13 M
OK
211 ESP SOLE DE TOMÁS
RCNV
Under13 W
OK
212 ESP JAVIER BELLVER
RCNV
Under13 M
OK
213 ESP TONO LLABRES
RCNV
Under13 M
OK
214 ESP IRENE FERNÁNDEZ DE YBARRA
RCNV
Under13 W
OK
215 ESP PEPE ANDRES
RCNV
ABS M
OK
216 ESP BLANCA SURDIAZ
RCNV
Under13 W
OK
217 ESP FERNANDO PUIG ROUVEYROL
RCN DENIA
ABS M
218 ESP CARLA DE ARANCHA IVARS IVARS
RCN DENIA
ABS W
219 ESP SARA BELINCHON CASTRO
RCN DENIA
ABS W
220 ESP ELENA COLOM OLIVER
RCN DENIA
ABS W
221 ESP CARLOTA GóMEZ TORRES
RCN DENIA
Under13 W
222 ESP SALVA COGOLLOS GALLEGO
RCN DENIA
ABS M
223 ESP DIEGO COGOLLOS GALLEGO
RCN DENIA
Under13 M
224 ESP JAUME CASTAÑO BLASCO
RCN DENIA
ABS M
225 ESP EDUARDO REYES ALCOCER
RCN DENIA
Under13 M
226 ESP ARNAU MUNOZ MANZANERO
RCN DENIA
ABS M
227 ESP PABLO BAYO GOMEZ
RCN DENIA
Under13 M
228 ESP JÚLIA MARTÍNEZ VALLÉS
RCN DENIA
ABS W
229 ESP LAIA MARTíNEZ VALLÉS
RCN DENIA
ABS W
230 ESP CANDELA RAMIREZ
RCN DENIA
ABS W
231 ESP VICENTE FERNÁNDEZ CREHUET
RCN DENIA
ABS M
232 ESP JULIAN PEREZ HERNANDEZ
RCN DENIA
ABS M
233 ESP MAIA LARDEUR
RCN DENIA
ABS W
234 ESP GORKA RUIZ
CN HOSPITALET - VANDELLÓS
Under13 M
235 ESP MARÍA SALA UTRILLA
RCN DENIA
ABS W
236 ESP EMMA ALBRECHT GIRONA
RCN DENIA
ABS W
237 ESP ARNAU MARTI
CN MASNOU
ABS M
238 ITA GISEL FONTANA
CN CAMBRILS
Under13 W
239 ITA TOMMASO NAZARETH
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
OK
240 ITA LORENZO NAZARETH
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
OK
241 ITA GIADA DE FILIPPIS
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 W
242 ITA MASSIMO CASELLA
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
OK
243 ITA LE BIHAN LEON
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
244 ITA LEONARDO GERMANO
TOGNAZZI MARINE VILLAGE
Under13 M
245 GRE ALEXANDROS IOANNIDIS
HALKIDA SAILINING CLUB
ABS M
OK
246 CAN NOÉ PORTELANCE
POINTE-CLAIRE YC
ABS M
247 CAN MATTHEW STEDMAN
POINTE-CLAIRE YC
ABS M
OK

OptiOrange Valencia

Real Club Náutico de Valencia from 5 to 8 March 2020

Organizers

Real Club Náutico ValenciaYacht-club of St.-Petersburg

Institutional

Real Federación Española de VelaFederación de Vela Comunitat Valenciana

Collaborators

GarminZumexNoth SailsSailing Cuack