Entry list

Nat
 
Skipper
 
PAYMENT
1 BEL ANTONIA VAN DEN BERGH
WWSV
ABS W
OK
2 BEL SANDER BORGHIJS
KLYC
Under13 M
OK
3 BEL ALEXANDER NOLF
VVW INSIDE-OUTSIDE
ABS M
OK
4 BEL PINTELON LEONIE
RBSC
Under13 W
5 BEL JACOBS EMILE
RYCB
ABS M
OK
6 BEL ARTHUR VANDENBERGHE
RBSC
ABS M
OK
7 BEL BRECHT ZWAENEPOEL
ROYAL YC BELGIUM
ABS M
OK
8 BEL SERGEYS THORVALD
8 DAYS A WEEK
Under13 M
OK
9 BEL HANNELIEN BORGHIJS
KLYC
ABS W
10 BEL LIESELOTTE BORGHIJS
KLYC
ABS W
OK
11 BEL MAXIM BOONE
RBSC
ABS M
OK
12 BEL JACOMET CAMILLE
KYC NIEUWPOORT
ABS M
OK
13 BEL OTTO VAN DEN BERGH
RBSC
ABS M
OK
14 BEL LASSE-FINN SERGEYS
8 DAYS A WEEK
ABS M
OK
15 BEL KWINTEN BORGHIJS
KLYC
ABS M
OK
16 BEL VIC ROSSEL
INSIDE/OUTSIDE OPTISHARKS
Under13 M
OK
17 BEL BORIS DE WILDE
VVW INSIDE-OUTSIDE
ABS M
OK
18 BEL VERGAUWE EMILY
RYCB
ABS W
OK
19 BEL CAMERON BLAMEY
RVYC/ 8 DAYS A WEEK
ABS W
OK
20 BER RACHAEL BETSCHART
ROYAL BERMUDA YC
Under13 W
OK
21 BER MAGNUS RINGSTED
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
OK
22 BER CHRISTIAN EBBIN
ROYAL BERMUDA YC
ABS M
OK
23 CAY MATHEO CAPASSO
CAYMAN ISLANDS SAILING CLUB
ABS M
OK
24 CAY JASPAR NIELSEN
CAYMAN ISLANDS SAILING CLUB
ABS M
OK
25 ESP LAURA WILLIAMS PERUCHO
RCN TARRAGONA
ABS W
OK
26 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
27 ESP AMELIA BAKER
CN JAVEA
ABS W
OK
28 ESP ONA GARCIA PARES
CN EL MASNOU
ABS W
OK
29 ESP ALEJANDRO VALERO RUIZ
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
30 ESP JOEL FERRER IVARS
CN JAVEA
Under13 M
OK
31 ESP PAULA ROSELLO
RCNP POLLENÇA
Under13 W
32 ESP ALBA MORENO PÉREZ
CR MADRID
Under13 W
OK
33 ESP GUILLEM BALAGUER
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
34 ESP JORGE CAMPOS PERTEGAZ
RCM SANTANDER
ABS M
OK
35 ESP SILKE TER MEULEN SANCHEZ
CN ALTEA
ABS W
OK
36 ESP SANTI ALBERTO RUIZ
CN CAMBRILS
ABS M
OK
37 ESP TIM LUBAT
CVP ANDRATX
Under13 M
38 ESP CARLOTA GÓMEZ TORRES
RCN DENIA
Under13 W
OK
39 ESP ALEJANDRO BORRAS
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
40 ESP RAMON VILLALONGA
CN SA RÀPITA
ABS M
41 ESP EMMA ALBRECHT GIRONA
RCN DENIA
ABS W
OK
42 ESP JOAN GIL QUERALT
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
43 ESP NANDO PUIG
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
44 ESP KOLDOBIKA URRUTIA MILLAN
CN CAMBRILS
Under13 W
OK
45 ESP MIGUEL CONTRERAS
RCN VALENCIA
ABS M
OK
46 ESP EDUARDO REYES ALCOCER
RCN DENIA
Under13 M
OK
47 ESP QUIQUE FERRANDO
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
48 ESP GUILLERMO LEÓN FORCA
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
49 ESP VICTORIA ESPI
RCN VALENCIA
ABS W
OK
50 ESP ALBERT PUJOL GUITART
CN SALOU
Under13 M
OK
51 ESP BARNABAS DENES
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
52 ESP NATALIA MORENO PÉREZ
CR MADRID
ABS W
OK
53 ESP UMA TOMAS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
54 ESP ANGEL ESCUDERO
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
55 ESP DIEGO PIRIS QUINTELA
RCM SANTANDER
Under13 M
OK
56 ESP MARTA CARDONA ALCANTARA
CN S´ARENAL
ABS W
57 ESP MARTA ESCUDERO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
58 ESP MARTINA RAHOLA I CODINA
CN ARENYS DE MAR
Under13 W
59 ESP RAQUEL ZOE RIGOL CARDEÑOSA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS W
OK
60 ESP ORIOL RAMON DOMINGO
CN CAMBRILS
ABS M
OK
61 ESP MELVIN STEUR
RCN CALPE
Under13 M
62 ESP JOSE MARÍA JUSTICIA BAÑO
CN MAR MENOR
ABS M
63 ESP ANDREA MARTINEZ
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
64 ESP ALEJANDRO FERRERO
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
65 ESP LOLA COSTA
CN EL BALIS
ABS W
OK
66 ESP SAULO RUANO
CN SA RÀPITA
ABS M
67 ESP MARIA MONTANCHEZ
RCN VALENCIA
ABS W
OK
68 ESP NEUS MAS MARTINEZ
CNSA
Under13 M
OK
69 ESP JOAN DOMINGO CEBAMANOS
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
70 ESP PEDRO FERNANDEZ
CN EL MASNOU
ABS M
OK
71 ESP MARTINA MANTOVANI
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
72 ESP NATALIA GARCIA PROSPER
CN CAMBRILS
ABS W
OK
73 ESP JUAN ALAPONT
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
74 ESP PABLO TEJERA PERERA
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
75 ESP IKER MUGICA PIÑOL
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
76 ESP ISI COLLADO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
77 ESP MARINA BORRAS
RCNP POLLENÇA
ABS W
78 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
79 ESP ARIADNA FERRER VALETA
CN CAMBRILS
Under13 W
OK
80 ESP CLARA OBERLE MELERO
CN EL MASNOU
ABS W
OK
81 ESP JANA RAHOLA I CODINA
CN ARENYS DE MAR
Under13 W
82 ESP BLANCA FERRANDO
RCN VALENCIA
Under13 W
OK
83 ESP ALVARO RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
84 ESP KEVIN LENIS CIRO
CN JAVEA
Under13 M
OK
85 ESP MARINA ARROYO HEREDIA
RCN DENIA
ABS W
OK
86 ESP FERNANDO ABELLA GARRIDO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
87 ESP ALVARO SUARDIAZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
88 ESP GUILLEM SERRAT
CN ALTEA
ABS M
OK
89 ESP ARANTZA REIG LANZ
CN JAVEA
ABS W
OK
90 ESP ALBERTO MARSANS
CN EL BALIS
ABS M
91 ESP NIKITA NAVARRO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
92 ESP CANDELA RAMÍREZ FACIO
RCN DENIA
ABS W
OK
93 ESP ZSOMBOR DENES
CN CAMBRILS
ABS M
OK
94 ESP MANUEL BARRIONUEVO
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
95 ESP ELSA RODADO LOZANO
CN MAR MENOR
Under13 W
96 ESP DAVID RIBAS SOLERA
CNSA
ABS M
OK
97 ESP JUAN CASTEJON
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
98 ESP JOAN CARDONA SANCHO
CN JAVEA
ABS M
OK
99 ESP JORGE SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
Under13 M
OK
100 ESP GONZALO MARTINEZ
RCR ALICANTE
ABS M
101 ESP CANDELA ESCOBEDO FERNÁNDEZ
RCM SANTANDER
ABS W
OK
102 ESP JUAN SALAS CEBALLOS
RCM SANTANDER
ABS M
103 ESP CARMEN GARCIA
CN ALTEA
Under13 W
OK
104 ESP VICENTE FERNÁNDEZ CREHUET
RCN DENIA
ABS M
OK
105 ESP JULIÁN PÉREZ BERTÓ
RCN DENIA
ABS M
OK
106 ESP MARCOS MARTINEZ
RCN VALENCIA
ABS M
OK
107 ESP KAROL KRUPSKU
CVP ANDRATX
Under13 M
108 ESP AINA GARAU SALAS
CN S´ARENAL
ABS W
109 ESP FEDERICO VIUDES EGEA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
110 ESP JOEL FREYMUTH
CN VILANOVA
ABS M
111 ESP CARLOTA LEÓN FORCA
RCR CARTAGENA
ABS W
OK
112 ESP HUGO ROSELLO ROMERO
CVP ANDRATX
ABS M
113 ESP ROGER TOMÁS SÁNCHEZ
CN EL MASNOU
ABS M
OK
114 ESP GONZALO RIVERO
RCR ALICANTE
ABS M
OK
115 ESP GABRIEL SANCHEZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
116 ESP GONZALO RODRIGUEZ
RCR ALICANTE
ABS M
117 ESP JAVIER CASALINS DONOSO
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
118 ESP JOSE SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
Under13 M
OK
119 ESP JACOBO ABELLA
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
120 ESP BERTA RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 W
OK
121 ESP BORJA PASTOR LAHOZ
RCN TORREVIEJA
Under13 M
OK
122 ESP MARCOS EGEA GRANDA
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
123 ESP MARC MESQUIDA BARCELO
CN S´ARENAL
ABS M
124 ESP LEYA SEGUI
RCNP POLLENÇA
Under13 W
125 ESP EDUARDO LIGHT DE LOZAR
CVP ANDRATX
Under13 M
126 ESP JAVIER PLOMER QUIROGA
CVP ANDRATX
ABS M
127 ESP LOLA LUCAS GIMÉNEZ
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS W
OK
128 ESP PABLO ASTIAZARAN PéREZ-CELA
RCN VIGO
ABS M
OK
129 ESP TERESA BESTARD
RCN PALMA
ABS W
OK
130 ESP CAMILO FELIPE PLAZA
RCM SANTANDER
ABS M
131 ESP JOAN FARGAS CENDRA
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
132 ESP MARIONA VENTURA
CN EL MASNOU
ABS W
OK
133 ESP JULIA PEÑA
CN EL BALÍS
Under13 W
OK
134 ESP INÉS LOPEZ PRATS
CNSA
ABS W
OK
135 ESP MANUEL MARTIN GARCIA-MARCOS
RCN PALMA
ABS M
OK
136 ESP MARTA VIVES
RCR SANTIAGO RIBERA
ABS W
OK
137 ESP DUCO VAN NIKKELEN
RCN CALPE
ABS M
138 ESP GERARD PÉREZ
CN EL BALIS
ABS M
139 ESP PACO TORRO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
140 ESP PERE RENTERIA
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
141 ESP MARTA SOLANO GRACIA
CN MAR MENOR
ABS W
142 ESP JULIA MARTÍNEZ VALLÉS
RCN DENIA
ABS W
OK
143 ESP GONZALO BASTIDA JIMENO
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
ABS M
OK
144 ESP GONZALO GARCÍA COELLO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
145 ESP GONZALO FERRANDO
CN EL BALIS
ABS M
OK
146 ESP PABLO BELLVER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
147 ESP ADAM BENEDICTO KABICKOVA
CN VILANOVA
Under13 M
OK
148 ESP JAIME ABELLA
RCN VALENCIA
ABS M
OK
149 ESP JESUS CAMPOS
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
150 ESP MIGUEL CAMPOS
RCR ALICANTE
ABS M
OK
151 ESP MARTA FRUCTUOSO IMBERNON
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
152 ESP CLAUDIA ANTON ESCUDERO
RCN TORREVIEJA
Under13 W
OK
153 ESP ANTONIO LOPEZ MATINEZ
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
154 ESP MAR INMACULADA WANDOSELL HODAR
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
155 ESP JULIA WIJN
RCN CALPE
Under13 W
156 ESP PABLO MACIA PEÑALVER
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
157 ESP ÀLEX MARTÍNEZ FIGUERAS
CN SALOU
Under13 M
OK
158 ESP LUIS GAYA
CN SA RÀPITA
ABS M
159 ESP SERGIO LÓPEZ PALACIOS
RCR CARTAGENA
Under13 M
OK
160 ESP GERMÁN VILLALBA REBOLO
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
161 ESP CARLA IVARS IVARS
RCN DENIA
Under13 W
OK
162 ESP FERNANDO LOZANO SANCHEZ
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
163 ESP RAUL SANTIAGO SANCHEZ
CN ALTEA
ABS M
OK
164 IRL LUCY CROSBIE
CN JAVEA
Under13 W
OK
165 ESP ALVARO RUANO
CN SA RÀPITA
ABS M
166 ESP SERGI LLADO
CN SA RÀPITA
Under13 M
167 ESP ACHILLE BINETTI
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
168 ESP JOSE MARIA ALCAÑIZ PAREDES
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
169 ESP MANU MONTANCHEZ
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
170 ESP POL NÚÑEZ VÍA-DUFRESNE
RCN GRAN CANARIA
Under13 M
OK
171 ESP GUIM CARULLA
CN EL BALIS
ABS M
172 ESP SARA DÍAZ DEUS
RCN GRAN CANARIA
Under13 W
OK
173 ESP XAVIER CAPLLONCH
RCNP POLLENÇA
Under13 M
174 ESP STIJN GAST
RCN CALPE
ABS M
175 ESP IAN CLIVE WALKER
CN S´ARENAL
ABS M
176 ESP ELENA COLOM OLIVER
RCN DENIA
Under13 W
OK
177 ESP SARA BELINCHÓN CASTRO
RCN DENIA
Under13 W
OK
178 ESP MARÍA SALA UTRILLA
RCN DENIA
Under13 W
OK
179 ESP LLUIS PEREZ
CN SA RÀPITA
ABS M
180 ESP HUGO FERRER
RCN CALPE
ABS M
181 ESP JAVIER OJEDA SUAREZ
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
182 ESP DANIELA SENIS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
183 ESP JUAN SANTOS OSIPOV
CN ALTEA
ABS M
OK
184 ESP NICOLA SADLER
CN S´ARENAL
Under13 W
185 ESP ÁLVARO ALONSO ORTEGA
RCN GRAN CANARIA
ABS M
186 ESP JAUME RIBAS
CN SA RÀPITA
ABS M
187 ESP SUSANA BESTARD MIR
RCN PALMA
Under13 W
OK
188 ESP CARLOS ESPI BLAT
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
189 ESP LEOPOLDO PEREZ-FONTAN
RCN PALMA
ABS M
OK
190 ESP ALEJANDRO PARRAGA GARCIA
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
191 ESP PABLO MORENO
RCN VALENCIA
ABS M
OK
192 ESP BORJA CHULVI
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
193 ESP MATEO CODOÑER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
194 ESP SIMON CODOÑER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
195 ESP GUILLERMO GARCÍA BELTRÍ
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
196 ESP PABLO COLL
RCN VALENCIA
ABS M
OK
197 ESP SARA MOMPLET
RCN CALPE
ABS W
198 ESP ILYA STEPANOV
RCN TORREVIEJA
ABS M
OK
199 ESP JAIME AYARZA MONTNEGRO
RCN GRAN CANARIA
ABS M
OK
200 ESP LUCIA ESPI
RCN VALENCIA
ABS W
OK
201 ESP LOLA HERNÁNDEZ MARTEL
RCN GRAN CANARIA
ABS W
OK
202 ESP MARTINA LODOS FALCÓN
RCN GRAN CANARIA
ABS W
203 ESP JOAN LOPEZ PRATS
CNSA
Under13 M
OK
204 ESP JOAQUIN VALERO
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
205 ESP XAVIER GARCíA OLLE
RCN PALMA
ABS M
OK
206 ESP ANTONIO RAMÓN-BORJA ARAMENDÍA
RCR ALICANTE
Under13 M
OK
207 ESP ELENA DE TOMAS
RCN VALENCIA
ABS W
OK
208 ESP RAFA DE TOMAS
RCN VALENCIA
Under13 M
OK
209 ESP JAVIER HERNANDEZ
CN SA RÀPITA
ABS M
210 ESP MARIA PERELLO MORA
CN S´ARENAL
ABS W
211 ESP NACHO GAMBÍN
CN MAR MENOR
ABS M
212 ESP ALEJANDRA PÉREZ ORTIZ
RCN GRAN CANARIA
ABS W
OK
213 ESP LUCIA BUSQUETS
RCN PALMA
ABS W
OK
214 ESP SILVIA RUIZ GALERA
CN MAR MENOR
ABS W
215 ESP NICOLÁS GÓMEZ TORRES
RCN DENIA
ABS M
OK
216 ESP DAVID SANTACREU TRAVES
RCN TENERIFE
ABS M
OK
217 ESP SERGI SOLER
RCN VALENCIA
ABS M
OK
218 ESP JAIME CONESA ORTíZ
RCR CARTAGENA
ABS M
OK
219 ESP MARINA RUIZ GALERA
CN MAR MENOR
ABS M
220 ESP AMELIA NADAL
RCN PALMA
ABS W
OK
221 ESP RICARDO DE MARCH SERRANO
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
222 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
223 ESP NORA GARCIA DE LA CASA
CN EL MASNOU
ABS W
OK
224 ESP DANIEL GARCIA DE LA CASA
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
225 ESP LAIA MARTÍNEZ VALLES
RCN DENIA
Under13 W
OK
226 ESP CARLOTA SOSA NANUT
CN MAR MENOR
Under13 W
227 ESP ANGEL POVEDA VICEDO
CN JAVEA
ABS M
OK
228 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS W
OK
229 ESP TOMÁS MOLTÓ ROMERO
CN EL MASNOU
Under13 M
OK
230 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
231 ESP MIGUEL GÓMEZ BARNUEVO
CN MAR MENOR
Under13 M
232 ESP ALEJANDRO MACIA PEÑALVER
CN VILLA SAN PEDRO
Under13 M
233 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
234 ESP LUIS MIRO PIPO
RCN PALMA
ABS M
OK
235 ESP PAU MESQUIDA BARCELO
CN S´ARENAL
ABS M
236 ESP GONZALO FERRANDO
CN EL BALIS
Under13 M
237 ESP MIGUEL GARCIA PROSPER
CN CAMBRILS
Under13 M
OK
238 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
239 ESP CLARA SOPHIE GARCIA
CN ALTEA
Under13 W
OK
240 ESP ARNAU MUÑOZ MANZANERO
RCN DENIA
ABS M
OK
241 ESP RFGV
REAL FEDERACION GALLEGA DE VELA
ABS M
OK
242 ESP ALVARO VALLES
CN JAVEA
ABS M
OK
243 ESP FERNANDO MESEGUER SANCHEZ
RCR SANTIAGO DE LA RIBERA
Under13 M
OK
244 ESP QUERALT DOMINGO VILA
RCN TARRAGONA
ABS W
OK
245 ESP TRISTAN MARSANS
CN EL BALIS
Under13 M
246 ESP PEDRO PEÑALVER RUIZ
CN VILLA SAN PEDRO
ABS M
247 ESP JORGE MOMPARLER GOMEZ
CN JAVEA
Under13 M
OK
248 ESP SARA ADA POLES
CN JAVEA
Under13 W
OK
249 ESP MAGDALENA VILLALONGA
RCNP POLLENÇA
Under13 W
250 ESP MAIA LARDEUR
RCN DENIA
Under13 W
OK
251 ESP BEATRIZ BUENO
RCN VALENCIA
ABS W
OK
252 FRA RAISON ULYSSE
SN GENÈVE
Under13 M
OK
253 GBR SANTIAGO SESTOCOSBY
RLYMYC
ABS M
OK
254 GBR WILL MEARS
CORINTHIAN OTTERS
Under13 M
OK
255 GBR ROBERT MAWDSLEY
HAYLING ISLAND SC
ABS M
OK
256 GBR CAMERON BIGNOLD-KYLES
RLYMYC
Under13 W
OK
257 GBR EMMA BREESE
RLYMYC
Under13 W
OK
258 GBR ANNABELLE VINES
RLYMYC
ABS W
OK
259 GBR OLIVER VINES
RLYMYC
ABS M
OK
260 GBR SAM WEBB
ROYAL LYMINGTON YC
ABS M
OK
261 GBR ARCHIE MUNRO-PRICE
CASTLE COVE SAILING CLUB
Under13 M
OK
262 GBR OLLIE MEARS
CORINTHIAN OTTERS
ABS M
OK
263 GBR ELLA LIGHTBODY
RLYMYC
ABS W
OK
264 ESP ADRIANA CASTRO NUÑEZ
RCN TORREVIEJA
ABS W
OK
265 IRL FIACHRA MCDONNELL
NATIONAL YC
ABS M
OK
266 IRL JESSICA RIORDAN
ROYAL ST GEORGE YC
ABS W
OK
267 IRL CHRISTIAN ENNIS
NYC/RIYC
ABS M
OK
268 IRL EMMET LUCAS
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
269 IRL LUCIA CULLEN
ROYAL ST GEORGEYC / NYC
ABS W
270 IRL JAMES DWYER MATTHEWS
KYC
ABS M
OK
271 IRL ALANA TWOMEY
RCYC & CHSC
ABS W
OK
272 IRL ARCHIE DALY
ROYAL SAINT GEORGE YC
ABS M
OK
273 IRL SAM LEDOUX
NATIONAL YC
ABS M
OK
274 IRL JUSTIN LUCAS
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
275 IRL CLEMENTINE VAN STEENBERGE
NYC
ABS W
OK
276 IRL LAUREN O´CALLAGHAN
NATIONAL YC
ABS M
OK
277 IRL LUKE TURVEY
NYC / HYC
ABS M
OK
278 IRL ROCCO WRIGHT
HYC
ABS M
OK
279 IRL BEN O SHAUGHNESSY
ROYAL CORK YC
ABS M
OK
280 ITA EMMA VENDITTI
LNI PESCARA
Under13 W
OK
281 ITA FRANCESCO LAMANTE
LNI PESCARA
Under13 M
OK
282 ITA NICCOLÒ ALIANI
LNI PESCARA
Under13 M
OK
283 ITA SIMONE SPINOZZI
LNI PESCARA
ABS M
OK
284 ITA ALESSIA MASSARI
CIRCOLO BARION BARI
ABS W
285 ITA FELICE COLECCHI
LNI PESCARA
Under13 M
OK
286 ITA LUCA DI FELICIANTONIO
LNI PESCARA
ABS M
OK
287 LAT EMILS MIKUS BASKEVICS
RIGA YACHT CLUB
ABS M
OK
288 LAT MARTIN ATILLA
TCL
ABS M
OK
289 MEX ALEXANDRO RIQUELME
CN EL BALIS
ABS M
290 NED VICTORINE KELDERMAN
KWVL
ABS W
291 NED JEROEN DIEPERINK
WV BRAASSEMERMEER
ABS M
OK
292 NED FLORIS SCHARFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
Under13 W
OK
293 NED BART DIEPERINK
WV BRAASSEMERMEER
ABS M
OK
294 NED BART VAN DEN BERG
FAMED
ABS M
OK
295 NED ZEB VAN DORST
GWV DE VRIJBUITER
ABS M
OK
296 NED HEIDDE SCHRAFFORDT
GWV DE VRIJBUITER
ABS W
OK
297 NED HEIKE SCHARAFFORDT
FAMED
Under13 W
OK
298 POL MARIANNA GEBICKA
MKS 2
Under13 W
OK
299 POL JAN WIśNIEWSKI
MKS DWóJKA WARSZAWA
Under13 M
OK
300 POL HANNA KORSAK
MKS2 WARSZAWA
Under13 W
OK
301 POL HANNA GEBICKA
MKS 2
Under13 W
OK
302 POL NINA ZYGO
MKS2 WARSZAWA
Under13 W
303 POL FILIP LENART
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
304 POL MICHAł JAROSZEK
KSW BALTIC DZIWNÓW
Under13 M
305 POL ZUZANNA LIEDTKE
SSW MOS ILAWA
Under13 W
OK
306 POL MIKOłAJ BAZYLI
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
307 POL SZYMON WÓJCIK
KSW BALTIC DZIWNÓW
ABS M
308 POL JAKUB SZURKO
KSW BALTIC DZIWNÓW
Under13 M
309 POL JAN WIKTOR ROHDE
SSW MOS ILAWA
Under13 M
310 POL PATRYCJA KURPIEWSKA
MKS2 WARSAW
ABS W
OK
311 RUS DMITRII ORLOV
RAUTU
Under13 M
OK
312 RUS DIANA SADYKOVA
"AVIATOR" KAZAN
Under13 W
313 RUS AIDA SADYKOVA
"AVIATOR" KAZAN
Under13 W
314 RUS VLADIMIR LEBEDEV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
315 RUS EGOR DENISOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
316 RUS TIMOFEY BUZHINOV
COOD
ABS M
OK
317 RUS ALEKSANDR OGANIAN
RAUTU
Under13 M
OK
318 RUS ANDREI SOTNIKOV
RAUTU
ABS M
OK
319 RUS ARKADII BUNGOV
RAUTU
Under13 M
OK
320 RUS KRUPNIKOVA MILANA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
321 RUS VIACHESLAV MARTUS
RAUTU
ABS M
OK
322 RUS RADION GAVRUSHENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
323 RUS BOGDANOV STEPAN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
324 RUS ANDREI BAKSHEEV
RAUTU
Under13 M
OK
325 RUS KANAFIEVA VARVARA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
326 RUS MARAT NIKANOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
327 RUS IVANOVA ANGELINA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
328 RUS MAIIA GERFURT
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
329 RUS LELIUKH MIRON
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
OK
330 RUS LYUBOMIROV VLADIMIR
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
331 RUS KUZNETCOV DMITRI
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
332 RUS KURTYSH IAN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
333 RUS PAVEL GUSHCIN
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
334 RUS VERONIKA BASALKINA
RAUTU
Under13 W
OK
335 RUS VASILII DANILENKO
RAUTU
Under13 M
OK
336 RUS ARTEMIL ZAPOEV
RAUTU
Under13 M
OK
337 RUS NIKITA CHERNYKH
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
338 RUS MARINA BABKINA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
339 RUS DEMIAN BARANOV
RAUTU
Under13 M
OK
340 RUS ARTUR KORNIENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
341 RUS ALISA LODANEVA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS W
OK
342 RUS ALEKSANDR LAPTEV
RAUTU
Under13 M
OK
343 RUS ANDREI SHUNENKOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
344 RUS KIRILL SHUNENKOV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
345 RUS IVAN OKHOTNIKOV
RAUTU
Under13 M
OK
346 RUS ANDREY FEDOROV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
347 RUS NIKOLAI LARCHENKOV
RAUTU
Under13 M
OK
348 RUS RODION GAVRIUSHENKO
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 M
OK
349 RUS ANNA NEGANOVA
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
Under13 W
OK
350 RUS ALEXANDR MINIBAEV
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
351 RUS DANIIL LARCHENKOV
RAUTU
Under13 M
OK
352 RUS PAKHMUTOV EGOR
ST. PETERSBURG SAILING ACADEMY
ABS M
OK
353 RUS DANIIL PERSCHIK
RAUTU
ABS M
OK
354 SRB PAVLE DABIC
NAUTICAL CLUB PALILULA
Under13 M
OK
355 SUI EDWARD HIRSCH
SNG
Under13 M
356 RUS SOROKIN ANDRÉ
SN DE GENEVE
Under13 M
OK
357 SUI YOURI DECLERCK
SN GENÈVE
ABS M
OK
358 SUI MIKHAIL DE WECK
SN GENÈVE
Under13 M
OK
359 SUI LÉONIE BAUDET
SN GENÈVE
ABS W
360 UKR MARIA LEONCHUCK
CN S´ARENAL
ABS W

OptiOrange Valencia

Real Club Náutico de Valencia from 7 to 11 March 2019

Organizers

Real Club Náutico ValenciaYacht-club of St.-Petersburg

Institutional

Real Federación Española de VelaFederación de Vela Comunitat Valenciana